E-podpis kupimy w banku

Zestaw do składania tzw. bezpiecznego podpisu elektronicznego można nabyć w bankowym okienku, np. przy okazji zakładania firmowego konta. Dzięki współpracy Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. z Bankiem Ochrony Środowiska S.A., przedsiębiorcy mogą otrzymać e-podpis nie tylko w 17 placówkach Izby, ale także w ponad 100 placówkach banku zlokalizowanych w całej Polsce. Przedsiębiorcy, którzy założą rachunek firmowy w BOŚ, mogą otrzymać dodatkowo zestaw SZAFIR z podpisem elektronicznym ważnym przez rok, za darmo.
Nowa umowa pomiędzy Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. a Bankiem Ochrony Środowiska S.A. ma przede wszystkim zapewnić większą dostępność e-podpisu, co ma związek ze zmianami prawnymi dotyczącymi podpisu elektronicznego i rosnącym zapotrzebowaniem firm na to rozwiązanie. Wkrótce wszyscy przedsiębiorcy zatrudniający powyżej 5 osób będą musieli rozliczać się z ZUS-em z wykorzystaniem certyfikatów kwalifikowanych. – Tym obowiązkiem objętych jest kilkaset tysięcy firm, tymczasem do dziś po certyfikaty zgłosiło się jedynie kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców. Można więc spodziewać się w najbliższym czasie znaczącego wzrostu zainteresowania e-podpisem. Zwłaszcza, że jego zastosowań jest coraz więcej. Od 1 maja br. możemy już np. składać dokumenty w formie elektronicznej do wszystkich urzędów administracji publicznej – wyjaśnia Elżbieta Włodarczyk, dyrektor Działu Usług Certyfikacyjnych w Krajowej Izbie Rozliczeniowej S.A.

Równocześnie z rozszerzeniem sieci dystrybucji e-podpisu, BOŚ wprowadził specjalną ofertę. Zakładając rachunek firmowy w BOŚ, przedsiębiorca otrzyma za darmo zestaw do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego ważny przez rok. Promocja obowiązuje do 31 lipca 2008 r.

– To tylko kwestia czasu, by podpis elektroniczny był masowo wykorzystywany przez przedsiębiorców. Chcemy więc ułatwić naszym klientom dostęp do nowych technologii. Dodatkowym argumentem przemawiającym za rozpoczęciem współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. był także aspekt ekologiczny. Dzięki komunikacji elektronicznej oszczędzamy papier i dbamy o nasze środowisko – tłumaczy Sławomir Szkubel, dyrektor Departamentu Bankowości Korporacyjnej i Finansów Publicznych w Banku Ochrony Środowiska S.A.
Klienci BOŚ mogą także nabyć zestawy do składania podpisu elektronicznego na normalnych zasadach. Procedura zakupu e-podpisu w BOŚ będzie taka sama jak w placówkach KIR S.A.

Aby otrzymać podpis elektroniczny w banku, trzeba będzie przedstawić dowód osobisty, a w przypadku zakupu zestawu do e-podpisu w imieniu firmy, także wyciąg z KRS. Za kompletny zestaw do składania e-podpisu zawierający: kartę kryptograficzną, czytnik oraz certyfikat, zapłacimy dokładnie taką samą cenę, jak w przypadku zakupu zestawu w placówce KIR S.A. KIR S.A. współpracuje z BOŚ nie po raz pierwszy. Do tej pory BOŚ oferował podpis elektroniczny SZAFIR korporacyjnym klientom bankowości elektronicznej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top