e-Społeczeństwo w Baranowie Sandomierskim

Gmina Baranów Sandomierski w ramach programu e-VITA II – projektu popularyzacji wśród lokalnych społeczności technologii informacyjnych i przygotowania do korzystania z nich – wspólnie z siecią telefonii internetowej IPFON, zaoferuje swoim mieszkańcom darmowe połączenia VoIP.
Mieszkańcy gminy będą mogli rozmawiać przez telefon za darmo 28 grudnia br. od godz. 7:30 do godziny 15:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Ten pokaz możliwości telefonii VoIP – za pośrednictwem niedawno utworzonego publicznego dostępu do Internetu – to zaledwie preludium na drodze do stworzenia społeczeństwa informacyjnego w gminie.

„Ta inicjatywa to element większego programu e-VITA II. Z jego pomocą chcielibyśmy przyswoić lokalnej społeczności nowe technologie i nauczyć korzystania z jej dobrodziejstw, jak np. możliwość rozmawiania za grosze przez telefonię VoIP. Naszym kolejnym krokiem będzie – przy wsparciu Unii Europejskiej i pomocy merytorycznej w ramach e-VITA II – budowa niekomercyjnej sieci komputerowej w gminie. Umożliwi to wszystkim mieszkańcom korzystanie z najnowszych i coraz popularniejszych technologii, jak wspomniana telefonia internetowa czy telewizja interaktywna (IPTV)”- powiedział Tomasz Pruś, Główny Informatyk w Urzędzie Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

W ramach programu e-VITA II w gminie Baranów Sandomierski przyjęto strategię informatyzacji i rozwoju społeczeństwa informacyjnego na lata 2007-2013, utworzono publiczny punkt dostępu do Internetu oraz przeprowadzono szkolenia z zakresu podstawowych i zaawansowanych umiejętności wykorzystania Internetu. Aktualnie, przy współpracy z siecią telefonii internetowej IPFON, realizowany jest projekt praktycznego wykorzystania Internetu przez mieszkańców.

e -VITA II to program Polsko-Amerykańskiej fundacji Wolności realizowany przez Fundację Wspomagania Wsi. Jego realizacja będzie trwała dwa lata i obejmie trzy główne elementy. Praktyczne wsparcie wybranych społeczności (gmin) w wykorzystaniu technologii informatycznych w lokalnym rozwoju, działania edukacyjne i informacyjne skierowane do przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych z całej Polski, oraz system wsparcia. Baranów Sandomierski jest jedną z 13 gmin zaproszonych do projektu e-VITA II w wyniku ogólnopolskiego konkursu. Więcej informacji o programie w specjalistycznym serwisie internetowym: www.witrynawiejska.org.pl.

www.ipfon.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry