easyCALL – abonenci w spisie numerów

easyCALL, największy rodzimy operator taniej telefonii internetowej VoIP, podpisał umowę z Telekomunikacją Polską, na mocy której dane abonentów będą mogły być przekazywane do prowadzonego przez operatora dominującego spisu numerów telefonicznych.
– Każdy klient easyCALL może teraz udostępnić swoje dane w publicznym spisie abonentów telefonicznych, dostępnym w formie papierowych książek telefonicznych – mówi Michał Jakubowski. – Informacje u numerach telefonów naszych klientów będzie można również uzyskać w biurze numerów 118 913 – dodaje Michał Jakubowski.

Operacja przekazania danych do biura numerów dla klientów easyCALL jest bezpłatna, wymaga jednak wyrażenia na to zgody przez abonenta. W przypadku abonentów telefonii stacjonarnej ekotel zgoda taka wymaga jedynie ustnego wyrażenia odpowiedniej woli, w przypadku użytkowników telefonii internetowej zgoda odbywa się poprzez wypełnienie formularza na stronie WWW, wydrukowanie go, podpisanie i przesłanie do easyCALL.

– Jesteśmy pierwszym operatorem VoIP pozwalającym swoim klientom na umieszczenie danych w ogólnokrajowej książce telefonicznej. Dzięki temu możemy teraz zaoferować najbardziej zaawansowany funkcjonalnie zamiennik telefonu stacjonarnego – wyjaśnia Michał Jakubowski. – Telefon internetowy w easyCALL ma teraz wszystkie zalety telefonu stacjonarnego, łącząc je z najważniejszą cechą telefonii VoIP, czyli niskimi cenami – podsumowuje Jakubowski.

Telefonia internetowa w sieci easyCALL stanowi teraz pełny odpowiednik tradycyjnej telefonii stacjonarnej ponieważ pozwala na posiadanie własnego numeru telefonicznego, umożliwia prezentację danych abonenta w książce telefonicznej, pozwala na wykonywanie połączeń na numery alarmowe oraz umożliwia wysyłanie i odbieranie faksów – również za pomocą tradycyjnego faksu podłączonego do specjalnej bramki.

easyCALL zapowiada jednocześnie, że już wkrótce będzie możliwe przenoszenie numerów od innych operatorów – i to zarówno we wszystkich strefach, w których obecnie posiada numerację jak i w tych strefach, w których swoje usługi wprowadzi w najbliższym czasie. Abonenci mieszkający w strefach nieobsługiwanych przez easyCALL mogą zaś wybrać numerację niegeograficzną 0-39, na którą z dowolnego miejsca w kraju dzwoni się po stawce połączenia lokalnego.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry