eCard: I kwartał 2004 blisko czterokrotnie lepszy

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2004 r. eCard zautoryzował 100 792 transakcje o łącznej wartości 35,2 mln zł. Oznacza, to wzrost obrotów o 381% w stosunku do I kwartału ubiegłego roku i 257% wzrost liczby transakcji.

Średnia wartość transakcji w pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniosła 348,95 zł i jest o 48% wyższa niż średnia wartość transakcji z I kwartału 2003 r.

“Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu obrotów zrealizowanych przez naszych klientów w stosunku kwartał do kwartału, możemy oczekiwać potwierdzenia, naszych szacunków dotyczących rynku w tym roku” – powiedział Allan Wodzyński, Prezes Zarządu eCard S.A.
Zakładając, że kartą płaci średnio niemal 25% klientów sklepów internetowych, to można szacować, że wartość całej sprzedaży B2C w internecie 1 mld zł. Wyliczenia te nie uwzględniają obrotów generowanych przez serwisy aukcyjne.

“Niewątpliwie na wzrost obrotów znaczący wpływ miała i w dalszym ciągu ma oferta się tanich przewoźników lotniczych. Ale warto też podkreślić, że coraz więcej firm świadczących usługi dla klienta masowego takich jak telefonia komórkowa oraz tv cyfrowa i kablowa, zaczęło przyjmować płatności kartami poprzez internet i telefon” – dodaje Piotr Kaczanowski, Z-ca Dyrektora Sprzedaży i Marketingu eCard S.A. – “Jesteśmy przekonani, że sektor firm oferujących masowe usługi będzie patrzył coraz przychylniejszym wzrokiem na klientów z kartą płatniczą”

Z usługi autoryzacji online eCard S.A. korzysta obecnie 375 sklepów i firm.

http://www.ecard.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry