ECI Telecom wchodzi na polski rynek

Izraelski dostawca infrastruktury sieciowej wybrał Polskę na siedzibę swojego kluczowego przedstawicielstwa w regionie i planuje dalszy rozwój w Europie Wschodniej.
ECI Telecom dostawca infrastruktury sieciowej, ogłosił dziś oficjalny debiut spółki ECI Telekom Polska Sp. z o.o. Nowo utworzona firma będzie działać jako kluczowe biuro ECI w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, umacniając tym samym pozycję przedsiębiorstwa na szybko rozwijającym się polskim rynku telekomunikacyjnym.

Inicjatywa jest między innymi konsekwencją sukcesów, jakie ECI odnosi
wśród firm MSO, operatorów telekomunikacyjnych, w sektorach użyteczności publicznej oraz transportowym w kraju i w regionie. ECI już teraz dostarcza sieć szkieletową dla sieci ATMAN, należącej do ATM S.A..

– Polska jest jednym z najlepiej rozwijających się rynków w Europie. Stopniowo wprowadzane są na rynek usługi cyfrowe, jak i coraz nowocześniejsze usługi telekomunikacyjne. – powiedział Joop van Aard, General Manager ECI EMEA. – Tutejszy rynek telekomunikacyjny rósł średnio w tempie 12% rocznie w ciągu ostatnich kilku lat. Uważamy, że szybki rozwój tego sektora będzie się utrzymywał. Z takimi impulsami dla gospodarki jak organizacja mistrzostw Euro 2012, wierzymy, że inwestycje w infrastrukturę sieciową w Polsce będą się znacząco zwiększały. A tym samym, zapotrzebowanie na projekty „pod-klucz” dla elastycznych oraz innowacyjnych rozwiązań będzie wyłącznie rosnąć. – dodał van Aard.

Dzięki ukierunkowaniu na prostą i szybką ewolucję w kierunku sieci nowej generacji, produkty firmy ECI można łatwo adaptować do potrzeb rynkowych. Poprzez unikalne kombinacje wielofunkcyjnych urządzeń sieciowych, w pełni zintegrowane rozwiązania pozwalają na świadczenie profesjonalnych usług. Oferując najwyższe standardy wsparcia, ECI umożliwia swoim klientom ewolucję oraz rozwój ich sieci. Rozpoczynając działalność w Polsce, ECI realizuje strategię umacniania swojej obecności na szybko rozwijających się rynkach. W ostatnich latach firma zapewniła sobie silną pozycję w takich krajach jak Rosja, Chiny, RPA oraz w Indiach,
w których jest obecnie największym dostawcą rozwiązań transmisyjnych.

ECI ma pozycję lidera jako dostawca rozwiązań sieciowych dla kilku największych operatorów telekomunikacyjnych na świecie. Należą do nich m.in.: France Telecom, Telecom Italia, Deutsche Telecom, Vodafone, Verizon, AT&T, Bharti oraz China Unicom.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top