Elektrim chce rozmawiać z Vivendi i DT o sprzedaży PTC

Elektrim SA zwrócił się we wtorek do Deutsche Telekom AG i Vivendi Universal SA o informację, czy są obecnie zainteresowane kupnem 51% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), posiadanych przez Elektrim Telekomunikacja, spółkę zależną Elektrimu (49%) i Vivendi.(51%).

Być może zatem już niedługo zostanie podjęta uchwała dotycząca sprzedaży 51% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., posiadanych przez Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o.

2/3 obligatariuszy ostatecznie wyraziło zgodę na tę transakcję, pod warunkiem uzyskania minimanej ceny 1,3 mld euro i całkowitej spłaty obligacji, wartych obecnie ok. 440 mln euro, w dniu zawarcia transakcji.

Takie warunki Elektrim i Vivendi wynegocjowały wcześniej w ofercie, którą DT jednak odrzucił. Wóczas obligatariusze nie wyrażali zgody na transakcję, bo jak mówili, nie uzyskali stosownych gwarancji, że obligacje zostaną spłacone w całości.

Obecnie obligatariusze oczekują, według że sprzedaż kontroli nad PTC będzie możliwa w ciągu miesiąca, czyli do 15 grudnia tego roku.

Puls Biznesu

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top