Elektrim chce rozmawiać z Vivendi i DT o sprzedaży PTC

Opublikowano: 17 listopada 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Elektrim SA zwrócił się we wtorek do Deutsche Telekom AG i Vivendi Universal SA o informację, czy są obecnie zainteresowane kupnem 51% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), posiadanych przez Elektrim Telekomunikacja, spółkę zależną Elektrimu (49%) i Vivendi.(51%).

Być może zatem już niedługo zostanie podjęta uchwała dotycząca sprzedaży 51% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., posiadanych przez Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o.

2/3 obligatariuszy ostatecznie wyraziło zgodę na tę transakcję, pod warunkiem uzyskania minimanej ceny 1,3 mld euro i całkowitej spłaty obligacji, wartych obecnie ok. 440 mln euro, w dniu zawarcia transakcji.

Takie warunki Elektrim i Vivendi wynegocjowały wcześniej w ofercie, którą DT jednak odrzucił. Wóczas obligatariusze nie wyrażali zgody na transakcję, bo jak mówili, nie uzyskali stosownych gwarancji, że obligacje zostaną spłacone w całości.

Obecnie obligatariusze oczekują, według że sprzedaż kontroli nad PTC będzie możliwa w ciągu miesiąca, czyli do 15 grudnia tego roku.

Puls Biznesu

Sylwester KozakElektrim chce rozmawiać z Vivendi i DT o sprzedaży PTC

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.