Embedos blokuje Gadu-Gadu

Opublikowano: 14 listopada 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Polska firma Embedos pozwala odetchnąć administratorom – najnowsza wersja oprogramowania do zintegrowanych urządzeń sieciowych ethernus umożliwia skuteczne blokowanie komunikatorów typu Gadu-Gadu oraz innych aplikacji łączących się z Internetem.
Skuteczne eliminowanie z ruchu sieciowego niepożądanych aplikacji – szczególnie tych korzystających z  połączenia z Internetem – jest prawdziwym zmartwieniem wielu administratorów firmowych sieci komputerowych. O ile w przypadku aplikacji łączących się przez określone porty (TCP czy UDP), rozwiązaniem jest  stworzenie odpowiednich reguł w firewallu, o tyle blokada aplikacji korzystających z różnych i zmiennych portów, które dodatkowo bywają współdzielone z innymi programami, nie jest prostą sprawą.

W wyniku prac programistów firmy Embedos, produkowany od ponad dwóch lat serwer sieciowy ethernus zyskał dodatkową funkcję filtra aplikacyjnego, umożliwiającą blokowanie programów, których działanie w firmie może być niepożądane. Filtr działa w warstwie siódmej sieci, czyli w warstwie aplikacji, skutecznie blokując konkretne programy, takie jak komunikatory internetowe, np. Gadu-Gadu, czy programy do ściągania plików z Internetu, np. Azureus czy e-Mule.

„Od samego początku wprowadzamy na rynek narzędzia ułatwiające życie administratorom sieci komputerowych. Wiemy, jak duże problemy mają oni ze skutecznym blokowaniem aplikacji, np. Gadu-Gadu, łączących się z Internetem przy użyciu różnych portów, dlatego zaprojektowaliśmy potężne narzędzie służące nie tylko do łatwego zarządzania usługami sieciowymi, ale również do kontrolowania całości ruchu sieciowego” – mówi Paweł Ratyński, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy Embedos. „Dzięki nowym funkcjom, firmy mogą nie tylko odciążyć łącza internetowe, ale także sprawić, by pracownicy efektywnie wykorzystywali czas pracy.” – dodaje Ratyński.

www.ethernus.pl

Hanna LaskowskaEmbedos blokuje Gadu-Gadu

Podziel się!

O autorze

hania