empolis rozwija działalność na rynku polskim

Opublikowano: 31 stycznia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Firma empolis, dostawca korporacyjnych rozwiązań informatycznych do zarządzania wiedzą, treścią i współpracą w organizacji, podjęła decyzję o rozwinięciu działalności na rynku polskim. Pierwszym krokiem firmy wchodzącej w struktury korporacji Bertelsmann jest wprowadzenie produktu empolis knowledge management suite. Stanowi on kompletny zestaw narzędzi tworzących jednorodne rozwiązanie do zarządzania wiedzą w organizacji. W 2003 roku empolis Polska planuje uzyskanie przychodów ze sprzedaży na poziomie 5 mln. zł.

W Polsce istnieje duża grupa firm, które do dalszego rozwoju i skutecznego konkurowania potrzebują rozwiązań do zarządzania wiedzą, dokumentami i procesami w organizacji – powiedział Rafał Księżyk, prezes zarządu empolis. Dysponujemy sprawdzonymi w Polsce i na świecie rozwiązaniami, które adresujemy do szerokiego grona średnich i dużych przedsiębiorstw.

Głównym elementem rozwoju działalności w Polsce jest wprowadzenie na rynek produktu empolis knowledge management suite, kompletnego pakietu narzędzi umożliwiających zarządzanie wiedzą, treścią i współpracą w organizacji. Rozwiązanie pozwala na gromadzenie, organizowanie, uszlachetnianie i publikację zgromadzonych w firmie informacji.

e:kms wzbogaca istniejącą w organizacji informację, przekształcając ją w wiedzę podnoszącą IQ przedsiębiorstwa. Urealnia koncepcje zarządzania wiedzą. Zaszczepia dotychczasowe idee na gruncie organizacji, w postaci konkretnego rozwiązania – powiedział Szymon Zioło, dyrektor ds. konsultingu, empolis Polska.

empolis kieruje ofertę do firm z sektora medialnego, dla których informacja i wiedza stanowią podstawowy produkt. Kolejną grupą potencjalnych klientów są firmy, które wykorzystują zgromadzoną w organizacji wiedzę do poprawy efektywności własnych działań. Mowa tu przede wszystkim o sektorze telekomunikacyjnym. empolis kładzie również nacisk na dotarcie do odbiorców, którzy traktują informację i wiedzę jako warunek konieczny sprzedaży produktów.

Chcemy koncentrować się na sektorze finansowym i ubezpieczeniowym, gdzie nasze narzędzia mogą być wykorzystywane do tworzenia wiedzy o produktach. Na rynku farmaceutycznym i w przemyśle rozwiązania empolis mają krytyczne znaczenie przy tworzeniu dokumentacji. Ze względu na obowiązki informacyjne, istotnym rynkiem jest również administracja publiczna – dodał Rafał Księżyk, prezes empolis.

Dotychczas empolis realizował na rynku polskim projekt implementacji systemu zarządzania dokumentami dla Wydawnictwa Naukowego PWN oraz utworzył bazę aktów prawnych w Domu Wydawniczym ABC. Polscy eksperci firmy uczestniczyli również w szeregu przedsięwzięć zagranicznych, m.in.: wdrożenie systemu zarządzania dokumentami w jednej z największych hiszpańskich firm wydawniczych Planeta Actimedia. Zajmowali się również projektowaniem i implementacją systemu zarządzania dokumentacją techniczną we francuskiej firmie Schlumberger, zajmującej się usługami w zakresie technologii wydobycia ropy i gazu.

http://www.empolis.pl

Sylwester Kozakempolis rozwija działalność na rynku polskim

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.