energe21 dla Domu Książki VERTE

Opublikowano: 18 maja 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Dom Książki VERTE S.A. to sieć 24 księgarni zlokalizowanych przede wszystkim w województwie mazowieckim. Księgarze działają jako niezależne firmy, korzystając przy tym z doradztwa, logo i zaopatrzenia na podstawie umów spółki – centrali.

Na zlecenie VERTE agencja interaktywna energe21 wykreowała serwis domksiazki.pl. Nie jest to kolejny wyspecjalizowany sklep internetowy, ani poradnik. Stworzono nowoczesny system, który ułatwia pracę księgarską, np. poprzez dostęp do olbrzymiej bazy bibliograficznej czy tworzenie przekrojowych analiz. Do właściwej treści serwisu mają dostęp jedynie zarejestrowani użytkownicy – są to księgarnie, centrala oraz kooperanci, dystrybutorzy i wydawcy księgarscy.

Jest to jedno z pierwszych takich rozwiązań – system automatyzuje takie procesy, jak zamawianie wybranych publikacji, przesuwanie nadwyżek w ramach sieci, czy dokonywanie zwrotów.

Księgarz decyduje, co zamówić, natomiast centrala podpowiada gdzie to uczynić, by warunki były jak najbardziej korzystne. W ten sposób oferta tworzona jest jak najbliżej klienta, ale z wykorzystaniem siły dużej sieci. Łatwo bowiem sprawdzić, które publikacje są dostępne na całym rynku, jeszcze łatwiej można je zamówić, a przy tym na pewno zostaną one szybko dostarczone na wskazane miejsce.

http://www.domksiazki.pl

Sylwester Kozakenerge21 dla Domu Książki VERTE

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.