Enterprise portal Sybase

Opublikowano: 13 grudnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Sybase, Inc. poinformowała o premierze wersji beta najnowszej generacji platformy portalowej dla przedsiębiorstw, pod nazwą Sybase Enterprise Portal (EP) 5.0. Rozwiązanie umożliwi szybkie tworzenie oraz wdrażanie portali korporacyjnych. Charakteryzuje się niskim całkowitym kosztem posiadania (TCO) i pozwala na obsługę wielu serwerów aplikacyjnych. Jednocześnie w ramach globalnej inicjatywy (PDI) producenci software’u oraz integratorzy, bezpłatnie uzyskają oprogramowanie do tworzenia portali.

Sybase EP 5.0 jest rozwiązaniem portalowym gotowym do natychmiastowego wdrożenia. Zastosowana w nim technologia została już po raz drugi z rzędu uznana przez firmę Gartner, Inc. za jedną z najlepszych, czego dowodem jest raport z 1 maja 2002 r. W nowej wersji Sybase EP 5.0 dodano obsługę wielu serwerów aplikacyjnych, uproszczono nawigację, zwiększono poziom zabezpieczeń, a także zintegrowano funkcje tworzenia, wdrażania, zarządzania i monitorowania, co pozwoliło zmniejszyć całkowity koszt posiadania (TCO).

Sybase EP 5.0 w dużym stopniu upraszcza obsługę portali przez użytkowników, programistów i administratorów. Na szczególną uwagą zasługują zaawansowane funkcje w zakresie obsługi portletów. Zapewniają one użytkownikom dostęp do informacji, bez konieczności nadmiernej ingerencji ze strony działu informatycznego. Ponadto obsługa wielu serwerów bazodanowych i aplikacyjnych, połączona z możliwością integracji aplikacji i systemów, oznaczają, że Sybase EP 5.0 jest jedną z najbardziej otwartych platform portalowych na rynku. Dzięki temu portal opracowany w technologii Sybase można uruchomić w ciągu kilku dni, a na przestrzeni kolejnych kilku tygodni doskonale dostosować go do potrzeb użytkowników.

Portal Framework pozwala też zwiększyć poziom zabezpieczeń przedsiębiorstwa dzięki zastosowaniu protokołu LDAP oraz uwierzytelniania w oparciu o certyfikaty, a także hierarchicznego dostępu w zależności od roli, szyfrowania SSL oraz wielopoziomowej kontroli i alarmowania. Opisywana architektura Portal Framework upraszcza skalowanie poprzez dodanie serwerów portletów, powiązanie portletów z określonymi serwerami oraz wdrożenie w mechanizmach serwletów lub serwerach aplikacyjnych.

„Portale korporacyjne mogą przynieść użytkownikom znaczne korzyści, ale zarazem ich stworzenie, wdrożenie i obsługa może przysparzać działom informatycznym wielu trudności” – powiedział Brian McDonough, kierownik ds. badań rynku oprogramowania do zarządzania zasobami wiedzy i treścią w firmie IDC. „Oprogramowanie portalowe dające użytkownikowi większą kontrolę nad odpowiednimi zasobami informatycznymi i lepszy dostęp do informacji oraz zmniejszające obciążenie działu informatycznego będzie przyciągać coraz większą liczbę klientów. Firma Sybase postanowiła wprowadzić na rynek oprogramowanie spełniające powyższe wymogi, a więc zgodne z najnowszym trendem”.

http://www.sybase.com.pl

Sylwester KozakEnterprise portal Sybase

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.