epay wprowadza system płatności Ukash w sieciach detalicznych

Firma epay, należąca do Euronet Worldwide Inc., podpisała globalną umowę z Ukash – przedsiębiorstwem specjalizującym się w płatnościach online. Współpraca ma na celu zwiększenie dostępności e-gotówki w sieciach detalicznych wyposażonych w terminale epay na terenie całej Polski.

Jako jedyny w Polsce partner Ukash, epay umożliwia firmie dystrybucję produktów w ponad 6000 punktów detalicznych w całym kraju. Dzięki podpisanej umowie użytkownicy sieci mają możliwość dokonywania płatności online m.in. w sklepach internetowych oraz serwisach z rozrywką.  Współpraca obu firm ma zaowocować poszerzeniem bazy klientów serwisów internetowych o osoby, które w celu dokonywania zakupów w sieci preferują – obok przelewów bankowych i płatności przy odbiorze – używanie alternatywnej metody płatności, czyli wirtualnej gotówki.

Kupony Ukash nie wymagają wnoszenia dodatkowych opłat związanych z usługą ani udogodnieniami w płatnościach. Klienci wymieniają w punktach epay gotówkę na unikatowy 19-cyfrowy kod, którego mogą używać w sieci. Umożliwia im on dokonywanie płatności online. Jednocześnie nie wymaga ujawniania żadnych informacji finansowych. Niektóre osoby obawiają się używania w sieci kart kredytowych i debetowych, a także zwracają uwagę na ryzyko przestępstw internetowych.

Rozpoczynając współpracę z firmą Ukash, pragniemy połączyć nasze silne strony i potencjał biznesowy, aby udostępnić klientom dogodną sieć punktów sprzedaży, gdzie mogą nabyć vouchery Ukash będące bezpieczną i alternatywną formą płatności. Wykorzystując naszą sieć bankomatów, oferujemy klientom Ukash wartość dodaną w postaci usługi wypłat gotówki, którą zamienić można na wirtualny portfel. Jest to przykład nowego zastosowania naszej technologii oraz usług związanych z płatnościami – komentuje Piotr Adamek, Prezes epay Polska.

Biorąc pod uwagę fakt, że znacząca liczba klientów polskich banków nie może używać w Internecie kart płatniczych – ze względu na to, że nie są one akceptowane – Polska jest dla nas jednym z kluczowych krajów z uwagi na potencjał rozwojowy systemu Ukash. Pragnę wyrazić zadowolenie z udostępnienia naszego produktu klientom poprzez sieć terminali elektronicznych epay. Dzięki współpracy z firmą jesteśmy w stanie dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, a także zwiększyć naszą obecność na globalnym rynku poprzez poszerzenie dostępu Polaków do usług płatności internetowych, serwisów oferujących rozrywkę i sklepów online. Podpisana umowa otwiera również wirtualne drzwi dla wielu detalistów oferujących w sieci swoje produkty i usługi, ponieważ mogą oni przyciągnąć klientów, oferując im alternatywne metody płatności oraz eliminując ryzyko przestępstw internetowych – wyjaśnia Mark Chirnside, Dyrektor Zarządzający Ukash.

Od dzisiejszego dnia, kupony Ukash będą dostępne w 6000 punktów sprzedaży wyposażonych w terminale elektroniczne epay w całej Polsce. Klienci mogą je nabyć w niezależnych supermarketach, na stacjach benzynowych, w sklepach oferujących karty telefoniczne, drogeriach oraz sklepach typu convenience. Dostępne nominały kuponów Ukash to 20 zł, 25 zł, 100 zł, 200 zł, 500 zł oraz 750 zł. Można je dowolnie łączyć, dzielić lub ponownie spieniężyć.

Obecnie na całym świecie obserwowany jest rozwój Ukash. W ostatnich miesiącach dzięki współpracy z epay firma poszerzyła swoją ofertę w Niemczech, Australii i Hiszpanii. Można się spodziewać, że umowa z polskim oddziałem epay prowadzić będzie do dalszego poszerzania zakresu dostępności usług Ukash w kolejnych krajach, do czego może dojść w najbliższych miesiącach.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry