Ericsson przenosi produkcję HiS-a do Polski

Ze względu na znaczącą ilość zakupów przez Telekomunikację Polską, Ericsson zdecydował się na uruchomienie produkcji urządzeń HiS (Home Internet Solution) w Polsce

W październiku 2002 roku zostało pomyślnie zakończone przenoszenie produkcji rozwiązania HiS (Home Internet Solution) firmy Ericsson z Nowej Zelandii do Polski. HiS jest obecnie produkowany w firmie Flextronics International Poland w Tczewie.

Urządzenia HiS, będące technologiczną platformą usługi SDI (Szybki Dostęp do Internetu) oferowanej na terenie całego kraju przez Telekomunikację Polską S.A., Ericsson sprzedaje za pośrednictwem radomskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego RWT-Telefony Polskie S.A. , którego jest udziałowcem. Do września tego roku Telekomunikacja Polska S.A. zakupiła ponad 126’000 linii urządzeń HiS.

Urządzenie HiS jest obecne w ponad 1 300 polskich miejscowościach, włączając w to również miejscowości bardzo małe i wsie. Całkowita infrastruktura zakupiona przez Telekomunikację Polską S.A. daje możliwość przyłączenia około 200’000 abonentów stałym łączem DSL na terenie całego kraju.

Ze względu na tak znaczący rozmiar infrastruktury systemu HiS, Ericsson rozszerzył swoją ofertę o nowe rodzaje kart umożliwiające zwiększenie przepustowości pasma oferowanego abonentowi aż do 2 Mbit/s.

http://www.ericsson.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry