eTokeny w systemie ochrony biznesu

W dniach 25-27 września w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona bezpieczeństwu informatycznemu, Information Security Solutions Europe 2007.
Konferencja ISSE 2007 co roku odbywa się w innym kraju Europy. W tym roku ISSE połączono z doroczną polską konferencją Secure.
Izraelska firma Aladdin zaprezentuje koncepcję rozwoju narzędzi eToken, które wprowadzają dodatkowy poziom zabezpieczenia danych i komputerów przed niepowołanym dostępem. eTokeny pozwalają modelować systemy autoryzacji użytkowników – na poziomie od pojedynczego pliku, katalogu czy dysku, poprzez dostęp do sieci lub do określonych funkcji portali internetowych, aż do definiowania obszarów systemów użytkowych, do których użytkownik uzyskuje dostęp. Zaletą eTokenów jest ich indywidualna przynależność do użytkowników, dzięki czemu stają się urządzeniami osobistymi.

Mel Licker, dyrektor sprzedaży Aladdin w Europie Centralnej i Wschodniej podkreśla współczesną rolę rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo informatyczne: „Skuteczne uwierzytelnianie użytkowników jest jednym z elementów bezpieczeństwa. Obecnie umiejętność skutecznej autoryzacji stała się niezbędna, ponieważ w sieci lawinowo rośnie ilość informacji poufnych. Firmy coraz chętniej przenoszą ważne procesy biznesowe na zewnątrz, wzrasta rola telepracy i komunikacji elektronicznej. Podstawowym narzędziem pracy stał się laptop, będący nośnikiem cennych danych i jednocześnie bramą do wewnętrznych, często poufnych danych. W kontekstach zabezpieczania dostępu, ochrony danych i zasobów informacji oraz potrzeby ochrony użytkowników, eTokeny mają przed sobą wielką przyszłość.” – powiedział Mel Licker.

Wystąpienia prowadzone będą w starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Prezentacja firmy Aladdin odbędzie się we wtorek, 25 września o godz. 16.00 w ramach panelu Special Interests / Vendor Track.

www.isse.eu.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top