.EU ma się dobrze

EURid, operator końcówki .EU opublikował nową edycję kwartalnego raportu. Liczby w nim przedstawione świadczą o stabilnym rozwoju rejestru.

Liczba rejestracji domen .EU w drugim kwartale zwiększyła się o 7,6 proc. rok do roku. Przybyło prawie 8000 nowych nazw – na koniec kwartału było ich łącznie 3,6 mln. 1,7 proc. rejestracji (60 681) stanowią domeny IDN. W drugim kwartale współczynnik przedłużeń ukształtował się na poziomie 85 proc.

.EU ma się dobrze 1

Domeny .EU cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce. Obok Litwy, Słowacji i Czech byliśmy jednymi krajami o wzroście ilości rejestracji (w porównaniu do pierwszego kwartału roku) wyższym niż 5 proc.

Polacy posiadają 241 tys. domen, daleko nam jednak do liderów – Niemcy mają 1,1 mln nazw. Przed nami plasują się jeszcze Holandia (472 tys.), Wielka Brytania (332 tys.) i Francja (331 tys.).

.EU ma się dobrze 2

W drugim kwartale na rynku wtórnym sprzedano nieco ponad 18 tys. nazw. Domeny .EU można rejestrować za pośrednictwem jednej z 857 akredytowanych firm.

Pełną treść raportu znaleźć można pod tym adresem.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry