Euronet rozpoczyna współpracę z paysafecard

Bankomat 24/Euronet rozpoczyna dystrybucję kart paysafecard umożliwiających dokonywanie płatności gotówkowych w Internecie. Od czerwca poprzez sieć terminali elektronicznych e-Pay w całej Polsce można będzie nabyć karty przedpłacone umożliwiające dokonywanie płatności on-line za zakupy w sklepach internetowych oraz w serwisach oferujących m.in. mobilny kontent, gry multiplayer, zakłady sportowe, bilety lotnicze oraz usługi VoIP. Nowy produkt w portfolio Euronetu to kolejny krok w kierunku e-commerce oraz odpowiedź na rosnącą popularność mikropłatności.

Karta paysafecard jest nowym produktem w ofercie marki e-Pay należącej do firmy Euronet. Jest to pierwsza w Europie karta przedpłacona zgodna z przepisami prawa dotyczącymi bankowości, stworzona dla płatności internetowych m.in. na terenie Europy. Karta akceptowana jest obecnie w ponad 2900 sklepach internetowych na całym świecie, w tym ponad 200 popularnych serwisach w Polsce (m.in. Wp.pl oraz Onet.pl).Umożliwia dokonywanie płatności on-line każdemu klientowi, bez konieczności posiadania karty kredytowej bądź konta bankowego. Kartę paysafecard można przekazać dowolnej osobie, gdyż w przeciwieństwie do wielu innych instrumentów płatniczych nie jest kartą imienną.

„Polska to już kolejny kraj europejski, w którym firma Euronet rozpoczęła współpracę z paysafecard w zakresie dystrybucji kart przedpłaconych umożliwiających dokonywanie bezpiecznych płatności w Internecie. Jestem przekonany, że współpraca naszych firm przyczyni się do upowszechnienia systemu paysafecard również w Polsce. Rozwój tej formy płatności związany jest m.in. z popularnością transakcji e-commerce oraz wciąż niewielką penetracją kart płatniczych na krajowym rynku” – komentuje Piotr Adamek, Wiceprezes Zarządu firmy Euronet w Polsce „Wynika również ze specyfiki mikropłatności, w przypadku których wielu klientów woli unikać podawania w sieci danych osobowych czy konieczności dokonywania rejestracji. Warto także pamiętać, że z serwisów oferujących gry on-line, mobilny kontent czy usługi telefonii VoIP często korzystają osoby młode, które nie posiadają dostępu do elektronicznych instrumentów płatniczych, a płatności mogą dokonać dzięki systemowi paysafecard” – dodaje Piotr Adamek.

Karty paysafecard dystrybuowane są za pośrednictwem terminali elektronicznych e-Pay, zlokalizowanych w punktach sprzedaży w całej Polsce. Dostępne są w formie vouchera, czyli wydruku z terminala o nominale: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 300 zł. Na każdej karcie paysafecard znajduje się 16-cyfrowy kod PIN, który należy wpisać w okienku płatności
w serwisie internetowym, w którym kupuje się towar lub płaci za usługi. W przypadku pojedynczej transakcji można skorzystać maksymalnie z dziesięciu kart paysafecard, gwarantujących swobodę i bezpieczeństwo transakcji.

„Wprowadzenie do naszej oferty systemu paysafecard oznacza także wzrost funkcjonalności terminali e-Pay. Dotychczas za pośrednictwem naszych urządzeń klienci mogli m.in. zakupić doładowanie kont pre-paid wszystkich operatorów telefonii komórkowej oraz VoIP, zapłacić rachunki czy dokonać płatności kartą płatniczą. Wraz z rozwojem zapotrzebowania na dostęp do płatności internetowych postanowiliśmy wykorzystać naszą sieć w celu jak najszerszego udostępnienia klientom nowego produktu, co oznacza dogodne lokalizacje oraz swobodę zakupu karty” – powiedziała Barbara Szewc, Marketing Manager w firmie Euronet w Polsce.

„System paysafecard powstał w 2000 roku i szybko stał się jednym z najbardziej popularnych systemów kart przedpłaconych w Europie – komentuje Rafał Kittel, Dyrektor paysafecard na Polskę. Nikt już nie polemizuje z tym, że dominacja Internetu jest coraz większa. Różnorodne rozwiązania internetowe, w tym także w transakcjach finansowych sprawiają, że większość firm oraz sklepów przedstawia ofertę swoich produktów lub usług także za jego pośrednictwem, a paysafecard jest formą płatności, której celem jest bezpieczniejsza i szybsza wymiana pieniędzy w sieci. paysafecard otrzymało laur zwycięstwa w edycji Konkursu Paybefore 2009 w kategorii „Najlepszy nieamerykański system płatniczy kart prepaid”. Nagrody przyznawane w ramach Konkursu Paybefore są najstarszymi i najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami nagradzającymi najlepsze rozwiązania w światowej branży kart prepaid” – dodaje Rafał Kittel.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top