Europejskie centrum rozwoju oprogramowania Ontrack w Polsce

Opublikowano: 18 lutego 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Jedyne poza Stanami Zjednoczonymi centrum rozwoju oprogramowania Ontrack – światowego giganta w dziedzinie odzyskiwania danych – zostało utworzone w Polsce. Za rozwój narzędzi Ontrack Data Recovery w całej Europie odpowiedzialni będą specjaliści MBM Ontrack – wyłącznego dostawcy technologii Ontrack w Polsce i Europie Wschodniej.

Oficjalnie od początku lutego br. specjaliści katowickiej firmy MBM Ontrack odpowiadają za rozwój narzędzi służących do odzyskiwania danych, które będą wykorzystywać laboratoria Ontrack w Europie, a nawet w Stanach Zjednoczonych. W praktyce pierwszy projekt został rozpoczęty trzy miesiące temu. Jest nim stworzenie narzędzia do odzyskiwania utraconych informacji z bazy danych QuickBooks, jednej
z najpopularniejszych aplikacji księgowych w Stanach Zjednoczonych.
Wyniki dotychczasowej pracy polskich specjalistów spowodowały, że Ontrack zdecydował się utworzyć drugie centrum rozwoju oprogramowania właśnie w Katowicach.

QuickBooks to rozwiązanie służące do zarządzania finansami małych firm. Projekt realizowany przez katowickie centrum rozwoju oprogramowania Ontrack polega na stworzeniu narzędzia, które umożliwi sprawne odzyskanie danych utraconych z bazy danych aplikacji. Zadanie jest trudne ponieważ QuickBooks zapisuje w swoich bazach 26 rodzajów danych, które są szyfrowane na różne sposoby, co komplikuje proces odzyskiwania.

– Projekt QuickBooks jest bardzo pilny. Wynika to ze zbliżającego się w Stanach Zjednoczonych końca roku rozliczeniowego, który przypada na 15 kwietnia. Wtedy właśnie tysiące Amerykanów sięgają po QuickBooks, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Ontrack w Stanach Zjednoczonych notuje wtedy kilkudziesięciokrotny wzrost ilości przypadków utraty danych z tej aplikacji. Naszym zadaniem jest ułatwienie pracy kolegom
z centrali – powiedział Marcin Musil, dyrektor zarządzający MBM Ontrack.

Specjaliści rozwoju oprogramowania służącego do odzyskiwania danych to wąski krąg osób, które dzięki talentowi i zdobytej w praktyce wiedzy są w stanie tworzyć narzędzia służące odzyskiwaniu utraconych informacji w najcięższych przypadkach. W amerykańskim centrum rozwoju oprogramowania Ontrack pracuje ok. 20 osób. W MBM Ontrack pracuje na razie dwóch programistów.

W związku z powierzonymi zadaniami na początku br. firma MBM Ontrack zmieniła siedzibę, a co za tym idzie lokalizację jedynego w Polsce i Europie Wschodniej laboratorium odzyskiwania danych. Firma zdecydowała się kontynuować działalność w Katowicach.

http://www.mbm.com.pl

Sylwester KozakEuropejskie centrum rozwoju oprogramowania Ontrack w Polsce

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.