Ewolucja wirusów według Kaspersky Lab

Opublikowano: 22 lipca 2005. Kategoria: Rynek. Tagi:

Firma Kaspersky Lab, jeden z czołowych producentów oprogramowania służącego do ochrony przed wirusami, końmi trojańskimi, atakami hakerów i spamem, opublikowała kwartalny raport o współczesnych trendach w zagrożeniach cybernetycznych: 'Ewolucja oprogramowania złośliwego: kwiecień – czerwiec 2005 r.'.

Tekst ten, przygotowany przez najlepszych analityków firmy Kaspersky Lab, informuje o aktywności 'podziemia komputerowego' oraz zawiera szczegółową analizę technologii i technik stosowanych obecnie przez cyber-przestępców.

Raport oferuje czytelnikom analizę najnowszych wydarzeń z dziedziny bezpieczeństwa IT: zmiana wektorów ataków sieciowych, odejście od szerokiego skanowania segmentów Internetu i zwrot w kierunku przeprowadzania ataków na konkretne, główne węzły. W wyniku takich ataków ucierpiały ostatnio duże instytucje finansowe.

Raport zwraca również uwagę na niepokojące trendy, takie jak ciągła ewolucja programów adware (programy te przekroczyły teraz granicę między zaledwie niepożądanym a nielegalnym oprogramowaniem), pojawienie się nowych technologii wirusowych i wiele innych. Raport obejmuje następujące tematy:

Zmieniające się trendy ataków sieciowych

Ataki hakerów

Adware

Powrót technologii wirusowych

Zakładnicy elektroniczni

Polityka a wirusy

Pełny raport kwartalny na temat cybernetycznych zagrożeń dostępny jest w Encyklopedii Wirusów firmy Kaspersky Lab pod adresem:

http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=85

Sylwester KozakEwolucja wirusów według Kaspersky Lab

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.