Express Elixir odnotowuje wzrost o 30 proc. w segmencie płatności natychmiastowych

Opublikowano: 4 maja 2017. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Z najnowszego raportu NBP na temat rozliczeń międzybankowych wynika, że w IV kw. 2016 r. w systemie płatności natychmiastowych Express Elixir klienci banków zlecili 900,6 tys. transakcji o łącznej wartości 3,17 mld zł. W porównaniu z III kw. 2016 r. oznacza to 30 proc. wzrost liczby transakcji oraz 20 proc. wzrost łącznej wartości rozliczonych przelewów natychmiastowych. 

Express Elixir odnotowuje wzrost o 30 proc. w segmencie płatności natychmiastowych 1

Dane wskazują na coraz powszechniejszą wśród klientów banków potrzebę szybkiego przelewania pieniędzy. Wzrosty widoczne w statystykach są także efektem rosnącego zasięgu systemu Express Elixir – dotychczas usługę wdrożyło ponad 60 banków komercyjnych i spółdzielczych – wyjaśnił Michał Szymański, wiceprezes Zarządu KIR.

Na rozwój systemu wpływa także rosnąca popularność płatności na numer telefonu pomiędzy indywidualnymi użytkownikami systemu BLIK, realizowanych z wykorzystaniem Express Elixir. W 2016 r. przelewy tego typu dostępne były dla klientów PKO Banku Polskiego, mBanku, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego oraz Banku Millennium.

System płatności natychmiastowych Express Elixir został uruchomiony przez KIR w 2012 r. Od tego czasu Polska jako jeden z pierwszych europejskich krajów zyskała możliwość realizacji przelewów w czasie liczonym w sekundach, w trybie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w tym w święta.

Sylwester KozakExpress Elixir odnotowuje wzrost o 30 proc. w segmencie płatności natychmiastowych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.