Fabryka WWW w nowym kształcie

Opublikowano: 16 grudnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Fabryka WWW – kompendium wiedzy o tworzeniu witryn internetowych, integralna część portalu Onet.pl, oferowana jest w nowej, zmienionej i rozbudowanej postaci.

Uruchomione zostały nowe biblioteki użytecznego oprogramowania. Powstał także osobny dział poświęcony omówieniom programów i fachowym recenzjom. Popularny wśród Internautów „kurs HTML” został napisany na nowo, z uwzględnieniem zmian, jakie nastąpiły ostatnio w świecie webmasteringu.

Nowa Fabryka WWW jest teraz bardziej przyjazna dla użytkownika portalu. Klarowna graficznie strona główna odsyła do bogatych zasobów następujących działów serwisu: HTMLZona, FlashZona, LamerZona, Kurs HTML oraz Kurs Java Script. Linki w dziale „Dodatki” pozwalają szybko i wygodnie założyć forum dyskusyjne lub tematyczny webring stron WWW, a także zarejestrować własną domenę czy założyć internetową ankietę.

Popularna „Strefa Zrzutu” (zawierająca użyteczne oprogramowanie darmowe) uzyskała status nowego serwisu o adresie programy.onet.pl, a w samej Fabryce towarzyszy mu dział poświęcony obszerniejszym omówieniom programów. Interesującą nowością jest rozpoczynająca się publikacja cyklu artykułów na temat najnowszej wersji programu Macromedia Dreamweaver MX.

Na stronie głównej serwisu programy.onet.pl można przeczytać wiadomości, recenzje oraz zapoznać się z rynkowymi nowościami. Znajduje się tam również zestawienie 20 najpopularniejszych wśród Internautów programów, niezbędnych do sprawnego korzystania z Sieci. Integralną częścią strony głównej serwisu jest sonda dotycząca zagadnień rynku oprogramowania. Jest to także miejsce promocji oprogramowania shareware i freeware.

Zmieniony został wygląd i sposób prezentowania materiałów. Niektóre działy zostały gruntownie przeredagowane. Pojawił się nowy kurs HTML. Podobnie kurs Java Script zostanie niebawem unowocześniony i wzbogacony o nowe treści. Nowością jest zagregowanie w jednym miejscu wszystkich, rozproszonych do tej pory, przykładów skryptów do wykorzystania na stronach WWW. Strony poświęcone popularnemu kursowi tworzenia stron WWW (Webmajster) posiadają teraz galerię on-line wszystkich dostępnych szablonów.

Całkowitej zmianie ulegnie „FlashZona”: artykuły na temat programu Macromedia Flash 4 nie będą już udostępniane, w zamian rozpocznie się publikacja opisów tworzenia animacji Flash w programie Macromedia Flash MX 2004 Professional.

http://republika.onet.pl/fabryka.html
http://programy.onet.pl

Sylwester KozakFabryka WWW w nowym kształcie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.