Filtrowanie internetu – SmartFilter 4

Veracomp rozszerzył portfolio produktów do filtrowania internetu o nową wersję oprogramowania firmy Secure Computing – SmartFilter v4.0.

SmartFilter jest programem do monitorowania wykorzystania internetu w firmie. Może blokować dostęp do stron WWW zawierających niebezpieczne lub niechciane treści (m.in. wirusy, pornografia) dla wszystkich lub dla wybranych komputerów w sieci. Wersja 4.0 zawiera rozbudowaną bazę danych stron WWW, nowe kategorie wprowadzone w odpowiedzi na najnowsze zagrożenia internetowe oraz nowe funkcje raportowania informujące w czasie rzeczywistym o stanie wykorzystywania internetu w przedsiębiorstwie.

SmartFilter v4.0 jest sprzężony z bazą danych zawartości WWW (SmartFilter Control List) zawierającą 6 milionów stron posegregowanych w 62 kategoriach. Baza danych jest tworzona przez wielojęzyczny zespół analityków internetowych Secure Computing, którzy codziennie przeglądają światową sieć WWW w poszukiwaniu stron zawierających niepożądane lub niebezpieczne treści. Każdego dnia nowe adresy URL są dodawane do bazy danych.

W wersji 4.0 są dostępne nowe kategorie, które umożliwiają blokowanie dostępu do stron WWW zawierających elementy szczególnie zagrażające bezpieczeństwu sieci. Należą do nich komunikatory internetowe (Instant Messaging), złośliwe kody, sieci wymiany plików (Peer to Peer), programy szpiegujące. Ponadto, baza danych SmartFilter została połączona z bazą firmy N2H2, którą Secure Computing przejął w październiku 2003 roku.

Pod koniec czerwca tego roku SmartFilter v4.0 pojawi się w ofercie Veracomp, który jest autoryzowanym dystrybutorem Secure Computing w Europie Środkowowschodniej.

http://www.veracomp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top