Finał akcji „Polska jest fajna”

Blisko 3500 kilometrów przemierzyli reporterzy WP podczas trzeciej, wakacyjnej edycji projektu „Polska jest fajna”. Odwiedzili ponad 50 miast i miasteczek, nakręcili 53 filmy, dołączyli do galerii portalu 900 zdjęć z niezwykłych miejsc.

Wyprawa reporterów Wirtualnej Polski rozpoczęła się na Półwyspie Helskim 1 lipca i zakończyła w Gdańsku 31 sierpnia. W serwisie polskajestfajna.wp.pl śledziło ją ponad 1,1 miliona użytkowników. W witrynie znaleźć mogli relacje z podróży wiodącej dookoła Polski, zdjęcia i materiały filmowe, w tym kilkaset fotografii z różnych zakątków kraju nadesłanych przez internautów. W sekcji „Ranking” użytkownicy oceniali materiały powstałe podczas wyprawy, a na „Forum” wymieniali opinie o akcji.

W „Galerii Podróżników” serwisu, wśród multimedialnych relacji z wędrówki można obejrzeć  m.in. podwodny film z nurkowania w mazurskich jeziorach, wywiad z żeglarzem Mateuszem Kusznierewiczem, koszykarzem Marcinem Gortatem czy Anetą Florczak – najsilniejszą kobietą świata, która specjalnie dla reporterów WP zaprezentowała swoje możliwości.

Chcieliśmy pokazać to, co naszym zdaniem zasługuje na szczególną uwagę – zarówno ludzi jak i miejsca. Okazało się, ze nie musieliśmy długo szukać, przeciwnie. Przede wszystkim poznaliśmy fantastycznych Polaków, których pasje i zainteresowania wprawiły nas w podziw i zdumienie. – mówi Emilia Hałas, reporterka WP, która wraz z Maciejem Pilarskim wygrała konkurs na udział w projekcie „Polska jest fajna”.

Akcja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem internautów. Najbardziej satysfakcjonuje nas interakcja z użytkownikami, codziennie otrzymywaliśmy e-maile ze zdjęciami, wpisy do Rankingu i Forum. Teraz krótka chwila na wypoczynek i zaczynamy przygotowania do kolejnej wyprawy, za rok. – podkreśla Paulina Wilczek z Wirtualnej Polski, koordynator projektu.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry