Firefox Home w drodze do AppStore

Opublikowano: 1 lipca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Mozilla zgłosiła do App Store, katalogu aplikacji przeznaczonych dla mobilnych urządzeń Apple, swój pierwszy program. Firefox Home nie jest przeglądarką w ścisłym sensie, ale jej funkcjonalności są zbliżone.

Firefox Home nie przypomina Fennec, oficjalnej mobilnej wersji przeglądarki z ognistym liskiem, która obecnie powstaje na urządzenia z systemem Android. Aplikacja umożliwia użytkownikom Firefoxa dostęp do zakładek, historii przeglądania i otwierania kart. Ma być nie tylko przydatnym narzędziem dla tych, którzy korzystają z przeglądarki; ma również zachęcać nowych internautów do wybierania Firefoxa.

Apple nie powinno mieć problemów z akceptacją aplikacji. Nie tak dawno do App Store trafiła przecież Opera Mini, która wprost rywalizuje z systemową przeglądarką Safari.

Krótkie wprowadzenie do Firefox Home znaleźć można na poniższym filmie.

Dawid ZarazińskiFirefox Home w drodze do AppStore

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.