Firefox OS zadebiutuje w Chinach?

Opublikowano: 19 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Chińska firma ZTE planuje na początku przyszłego roku udostępnić klientom telefon z system przygotowanym przez Mozillę.

Jak donosi Reuters, ZTE, jedna z największych na świecie firm telekomunikacyjnych, planuje rozszerzyć dotychczasowe portfolio oferowanych telefonów. Do tej pory firma proponowała urządzenia z systemem Android i Windows Phone. Na początku przyszłego roku pojawić mają się nowe słuchawki, działające w oparciu o system operacyjny Firefox OS, nad którym pracuje Mozilla.

FirefoxOS

ZTE chce wprowadzenia nowych telefonów głównie ze względu na potrzebę dywersyfikacji i niechęć do polegania jedynie na rozwiązaniach firm Google i Microsoftu. Nowe urządzenia mają wykorzystywać HTML-ową platformę i zapewniać takie same możliwości jak pozostałe systemy operacyjne.

Zapowiedzi systemu operacyjnego Mozilli pojawiły się w lipcu ubiegłego roku. Projekt nazywał się Boot to Gecko i od początku promować miał rozwiązania webowe. Poniżej prezentujemy demo systemu. Mozilla w lipcu informowała, że zainteresowanie projektem wyraziły takie telekomy jak: Deutsche Telekom, Sprint, Smart, Telecom Italia, Telenor czy Etisalat.

Dawid ZarazińskiFirefox OS zadebiutuje w Chinach?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.