Flat For Flip łączy NFT i nieruchomości

Projekt Flat For Flip wchodzi na rynek NFT z nowym pomysłem. Chce połączyć dwa odrębne sektory – kryptowalut i nieruchomości.

Inicjatywa Flat for Flip opiera się na współinwestowaniu użytkowników w zakup nieruchomości. Autorzy projektu chcą połączyć ambicje inwestorów z tradycyjnego rynku nieruchomości oraz tych ze świata kryptowalut, którzy mają w planach ulokowanie kapitału w innych niż dotychczas sektorach gospodarki.

Chcemy pokazać inwestorom coś nowego, coś na co warto zwrócić uwagę. Mamy zamiar w pewien sposób połączyć ze sobą dwie społeczności po to, by osobom z rynku nieruchomości pokazać, że istnieje coś takiego jak żywa społeczność zrzeszona wokół NFT, która zarabia na cyfrowych walutach i tokenach. Inwestorzy nieruchomościowi często zdają sobie sprawę z tego, że rentowność sektora NFT jest bardzo duża, toteż chcą się czegoś o nim nauczyć. Z kolei osoby “siedzące” w kryptowalutach chciałyby zainwestować kapitał w coś namacalnego i zdywersyfikować w ten sposób swój portfel. Nasz projekt ma być swoistym pomostem między tymi dwoma światami – mówi Marcin Bochenek z Flat for Flip.

Flat for Flip

Flat for Flip: jak to działa

W ramach projektu autorstwa Flat for Flip wyemitowanych zostanie 7777 tokenów NFT przedstawiających apartamenty w różnych miastach w siedmiu krajach Europy. Tokeny dawać mają ich nabywcom realne korzyści. Z jednej strony jest to wyżej wspomniany dostęp do ograniczonej społeczności, zrzeszającej osoby z branży nieruchomości oraz przedstawicieli świata krypto. Posiadacze takiego “wstępu” będą mogli np. brać udział w specjalnych konferencjach dla inwestorów oraz otrzymają dostęp do specjalistycznych kursów z zakresu nieruchomości, niedostępnych nigdzie indziej.

Z drugiej natomiast strony użytkownicy dostaną możliwość zarobku bezpośrednio ze sprzedaży nabytych NFT. Z tym związana jest zresztą użyteczność tokenów, czyli specjalnie zaprojektowany system dochodu pasywnego. Na czym dokładnie polega? Jeżeli dany klient zakupi NFT na rynku pierwotnym podczas tzw. MINTU (tj. będzie jego pierwszym właścicielem) i zdecyduje się go sprzedać na giełdzie Opensea, to z każdą kolejną sprzedażą innym użytkownikom będzie on każdorazowo otrzymywać 3 proc. z przeprowadzanych później transakcji.

Flat for Flip ma w zamierzeniach stanowić przystępne “wejście” w technologię NFT dla osób związanych z tradycyjnym rynkiem nieruchomości. Kwota inwestycji nie jest wygórowana, a sama firma krok po kroku uczy jak założyć portfel kryptowalut, kupić walutę Ethereum i nabyć docelowe NFT.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry