Florissant nie przejmie kontroli nad QXL Ricardo

Zarząd funduszu inwestycyjnego Florissant i przedstawiciele QXL Ricardo poinformowali w końcu ubiegłego tygodnia, że próba przejęcia kontroli przez Florissant nad QXL Ricardo, spółki notowanej na londyńskiej giełdzie, nie powiodła się.

Florissant – spółka, za którą stoi zarejestrowany na Kajmanach fundusz inwestycyjny Novator jednego z najbogatszych Islandczyków – Thora Bjorgolfssona – od kilku miesięcy walczył o akcje QXL Ricardo. Florissant zdołał skupić jedynie 38,6% akcji QXL Ricardo na londyńskiej giełdzie, dużo poniżej oczekiwanego poziomu – 75%. Podczas procesu ofertowego, kolejny nowy inwestor, the Izaki Group, nabył ok. 21% udziałów QXL Ricardo.

Zarząd QXL Ricardo poinformował, że w nadchodzących dniach będzie prowadził rozmowy z nowymi udziałowcami. Izaki Group potwierdziła, że całkowicie popiera działania obecnego Zarządu QXL Ricardo, który chce kontynuować wszelkie działania prawne w celu odzyskania pełnej własności i kontroli nad QXL Poland, które zostało podstępnie przejęte przez zarejestrowaną w Poznaniu spółkę NIAA.

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Online #16
02.03.2021
Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry