foodpanda pozyskała kolejne 60 mln dol. dofinansowania

Opublikowano: 11 sierpnia 2014. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Foodpanda pozyskała kolejne 60 mln na rozwój. Środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na umocnienie pozycji rynkowej. Inwestorem została grupa inwestorów, w tym Falcon Edge Capital. Nie podano jaka kwota trafi do polskiego oddziału firmy.

foodpandaŁączna suma inwestycji w projekt przekroczyła już 100 mln dol. W Polsce serwis działa od 2013 roku i współpracuje z ponad 1 500 restauracjami. W naszym kraju testowana jest również dostawa posiłków z McDonald’s. Środki, które trafią do polskiego oddziału, przeznaczone będą przede wszystkim na rozwój usługi, a także ekspansję na nowe miasta.

Dzięki finansowaniu będziemy mogli pojawić się w nowych lokalizacjach, a jednocześnie rozwijać ofertę w miastach, w których już działamy. Pozyskane fundusze zostaną też przeznaczone na podniesienie i tak wysokiego już standardu obsługi klienta w naszym serwisie – powiedział Michał Rokosz, dyrektor zarządzający foodpanda na rynki CEE.

W czerwcu bieżącego roku foodpanda przejęła rosyjskiego lidera rynku zamówień jedzenia online – Delivery Club.

Sylwester Kozakfoodpanda pozyskała kolejne 60 mln dol. dofinansowania

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.