Founder Institute będzie edukował w Warszawie

Opublikowano: 12 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Founder Institute, największy na świecie akcelerator biznesu, uruchamia w Warszawie lokalną edycję programu edukacyjnego dla przyszłych przedsiębiorców technologicznych. 

Founder Institute będzie edukował w Warszawie 1Founder Institute, posiadający swoją siedzibę w Krzemowej Dolinie, działa obecnie w 27 krajach i pomógł utworzyć ponad 650 firm technologicznych. Celem i zarazem misją jest „Globalizacja Doliny Krzemowej” oraz promowanie przedsiębiorczości technologicznej.

Founder Institute Warsaw to czteromiesięczny program edukacyjny dla przyszłych przedsiębiorców, którzy pod okiem mentorów z całego świata, poznawać mają tajniki tworzenia firm technologicznych.

Program adresowany jest do osób zainteresowanych uruchomieniem biznesu w szeroko rozumianej branży technologicznej (m.in. oprogramowanie, media cyfrowe, biotechnologia, e-commerce, marketing, elektronika użytkowa). Udział w programie może wziąć każdy kto chce utworzyć startup, nawet jeśli jego pomysł nie jest dojrzały. Program dedykowany jest zarówno dla osób, które już prowadzą projekt ale także dla tych, którzy są w fazie planowania. Nie ma także barier związanych z wiekiem, średnia wieku absolwenta Founder Institute to 34 lata. Sesje odbywają się raz w tygodniu w godzinach wieczornych.

Wkrótce Founder Institute zorganizuje w Warszawie serie wydarzeń informacyjnych, pierwszym z nich będzie Startup Ideation Bootcamp, podczas którego przyszli przedsiębiorcy będą mogli zaprezentować i ulepszyć swój pomysł na biznes a także znaleźć partnera biznesowego.

Dawid ZarazińskiFounder Institute będzie edukował w Warszawie

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.