Foursquare ma 10 mln zarejestrowanych kont

Foursquare ogłosił właśnie, że w serwisie geolokalizacyjnym zarejestrowano 10 mln kont. Użytkownicy dokonują średnio trzy miliony „ zameldowań” (check-in) dziennie. Czy jest szansa by projekt przyjął się także w Polsce?

Foursquare chwali się nie tylko ilością założonych kont. Ciekawie przedstawiają się również dane demograficzne użytkowników – połowa z nich to kobiety. Równo rozkłada się także statystyka miejsca zamieszkania – 50 proc. użytkowników to mieszkańcy USA. Foursquare informuje o 358 mln międzynarodowych „zameldowań”.

Z serwisu geolokalizacyjnego korzystać ma prawie 500 tys. marek i firm. 10 tys. twórców aplikacji wykorzystuje API serwisu.

Foursquare ma 10 mln zarejestrowanych kont 1

Foursquare przeniosło się niedawno do nowego biura w San Francisco i planuje podwoić liczbę pracowników. Być może wkrótce uzyska także nowe środki dzięki kolejnej rundzie finansowania (dotychczas pozyskała 21,4 mln dolarów). Foursquare jest wyceniany na miliard dolarów.

Czy Foursquare ma szansę na popularność także w Polsce? W naszym kraju korzysta z niego niewiele osób, głównie są to fani nowych technologii. Jak się wydaje, nie zapanowała u nas (jeszcze?) moda na „meldowanie się”, choć wiele projektów próbuje promować swoje usługi wykorzystujące mechanizmy geolokalizacji. Najwięcej zależeć może jednak od największych graczy, a zwłaszcza Facebooka, który w marcu tego roku udostępnił w Polsce usługę Places. Czy sprawią, że meldowanie się stanie się modne?

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry