Freddie Mercury został Wściekłym Ptakiem

Opublikowano: 3 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Z okazji urodzin jednego z największych artystów współczesnej historii prowadzone są różnego rodzaju inicjatywy. W tym roku Freddie Mercury stanie się nawet bohaterem popularnej gry.

Freddie For A Day to coroczna inicjatywa odbywająca się 5 września, w dniu urodzin wokalisty zespołu Queen. Celem projektu jest zbiórka funduszy na Mercury Phoenix Trust, organizacji pozarządowej walczącej z AIDS. Pomysłodawcy przedsięwzięcia przekonują, że najlepszą metodą uczczenia rocznicy jest… przebranie się za Mercury’ego.

Jednym z najciekawszych przejawów realizacji tego założenia może być w tym roku pomysł Rovio, która ogłosiła, że Freddie Mercury stanie się „honorowym członkiem rodziny Angry Birds”. Firma przygotowała animację pt. „Freddie the Angry Bird”, która ukazuje Mercury’ego jadącego na rowerze przy akompaniamencie jednej z najbardziej znanych piosenek Queen – „Bicycle Race”.

Przypomnijmy, że rok temu urodziny muzyka w niezwykły sposób świętowała m.in. firma Google.

Dawid ZarazińskiFreddie Mercury został Wściekłym Ptakiem

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.