Futurystyczne projekty Microsoftu [wideo]

Opublikowano: 2 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Jakie nowe urządzenie można stworzyć z połączenia technologii Kinect, urządzenia z Windows Phone i lustra? Może to być na przykład Holoflector – nowy pomysł Microsoftu rodem z filmów science fiction.

Holoflector, to lustro działające na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości. Firma z Redmont zintegrowała działanie Kinecta, telefonu opartego na systemie Windows Mobile oraz ekranu LCD z nałożonym na niego lustrem. W wyniku takiego połączenia można dokonywać różnorodnych operacji w swoim lustrzanym odbiciu. Próbkę możliwości prezentuje poniższy film:

Kwestią sporną jest wykorzystywanie tego typu innowacji w codziennym życiu. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o zastosowania w grach komputerowych. Istnieje szansa na wykorzystanie tego typu urządzenia w interaktywnych bannerach reklamowych lub w witrynach sklepowych. Dzięki takiemu zabiegowi będzie można się wcielić w bohatera reklamy bądź przymierzyć ubranie bez wchodzenia do przymierzalni.

O wiele bardziej praktycznym projektem, choć także znajdującym się bardziej w sferze fantastyki, jest skonstruowany przez inżynierów z Microsoftu panel 3D, dzięki któremu można operować na płaszczyznach dwuwymiarowych takich jak w tradycyjnych komputerach, ale także przesuwać obiekty w trójwymiarowym środowisku. Pomysł ten oparty jest na technologii HoloDesk opracowanej wspólnie z naukowcami z Cambridge.

W celu bliższego przyjrzenia się wszystkim innowacjom działu Research z Microsoftu warto odwiedzić stronę research.microsoft.com. Znajdziemy tam informacje m.in. o narzędziu Layerscape umożliwiającym badania geologiczne Ziemi czy informacje na temat badań dotyczących lasów tropikalnych.

Robert ZarychtaFuturystyczne projekty Microsoftu [wideo]

Podziel się!

O autorze

robert