Futurystyczne projekty Microsoftu [wideo]

Jakie nowe urządzenie można stworzyć z połączenia technologii Kinect, urządzenia z Windows Phone i lustra? Może to być na przykład Holoflector – nowy pomysł Microsoftu rodem z filmów science fiction.

Holoflector, to lustro działające na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości. Firma z Redmont zintegrowała działanie Kinecta, telefonu opartego na systemie Windows Mobile oraz ekranu LCD z nałożonym na niego lustrem. W wyniku takiego połączenia można dokonywać różnorodnych operacji w swoim lustrzanym odbiciu. Próbkę możliwości prezentuje poniższy film:

Kwestią sporną jest wykorzystywanie tego typu innowacji w codziennym życiu. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o zastosowania w grach komputerowych. Istnieje szansa na wykorzystanie tego typu urządzenia w interaktywnych bannerach reklamowych lub w witrynach sklepowych. Dzięki takiemu zabiegowi będzie można się wcielić w bohatera reklamy bądź przymierzyć ubranie bez wchodzenia do przymierzalni.

O wiele bardziej praktycznym projektem, choć także znajdującym się bardziej w sferze fantastyki, jest skonstruowany przez inżynierów z Microsoftu panel 3D, dzięki któremu można operować na płaszczyznach dwuwymiarowych takich jak w tradycyjnych komputerach, ale także przesuwać obiekty w trójwymiarowym środowisku. Pomysł ten oparty jest na technologii HoloDesk opracowanej wspólnie z naukowcami z Cambridge.

W celu bliższego przyjrzenia się wszystkim innowacjom działu Research z Microsoftu warto odwiedzić stronę research.microsoft.com. Znajdziemy tam informacje m.in. o narzędziu Layerscape umożliwiającym badania geologiczne Ziemi czy informacje na temat badań dotyczących lasów tropikalnych.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry