Gadula zaatukuje w sierpniu

Gadula– nowy polski komunikator internetowy pojawi się już w sierpniu- tak zapewniają twórcy. Czy Gadula ma szansę coś zmienić na polskim rynku ” Z pewnością tak, głównym atutem Gaduli ma być możliwość korzystania z wielu platform (windows, linux) oraz możliwość porozumiewania z czołowymi komunikatorami, których używamy (Tlen, ICQ, GaduGadu).

Swego rodzaju eksperymentem ma być stworzenie kilku wersji Gaduli- wersja dla dzieci, wersja płatna (bez reklam) czy 3D. To nie koniec atutów Gaduli- twórcy zapewniają, że pojawi się system wtyczek (pluginów), obsługa skór (wraz z odpowiednim narzędziem do tworzenia) oraz gry.

Jednym z głównych problemów komunikatorów jest dość nieskuteczne wysyłanie SMSów (docierają one z dużym opóźnieniem lub też nie docierają wcale)- w gaduli użytkownik będzie miał możliwość skorzystania z wielu zagranicznych bramek SMSowych, co może poprawić skuteczność. Ponadto użytkownik będzie miał możliwość wysłania komercyjnego SMSa (płatnego o 100% skuteczności wraz z możliwością otrzymania potwierdzenia).

Innym problemem na który wskazują głównie użytkownicy GaduGadu jest serwer, który często niestety nie działa- Gadula posiada dwa główne serwery w Warszawie i Krakowie co ma zapewnić większą stabilność.

Twórcy mogą jednak napotkać zupełnie inny problem- użytkownicy. Obecnie chyba dość trudno zachęcić użytkownika, aby zainstalował kolejny komunikator.

http://www.gadula.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry