Gametrade.pl wymień się grami

Opublikowano: 31 sierpnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Portal Gametrade.pl, służący do legalnej wymiany gier pomiędzy graczami, wystartował niecały miesiąc temu, w tym czasie właściciela zmieniło ponad 100 gier o łącznej wartości około 20 tysięcy złotych. Każdy z wymieniających się graczy zdobył upragnioną grę jedynie za cenę przesyłki.

Po pierwszym miesiącu działalności w Gametrade.pl zarejestrowanych jest ponad 1800 fanatycznych graczy, którzy pochwalili się posiadaniem ponad 5800 gier, odsłonili 260 tys. stron z grami, poświęcając serwisowi średnio 5 minut na sesję i realizując do 31 sierpnia br. okrągłą liczbę 100 kompletnych wymian gier z pozytywnym komentarzem dla partnera.

Najpopularniejszą grą wśród użytkowników Gametrade.pl okazało się dotychczas Grand Theft Auto IV. Najbardziej pożądaną jest Call of Duty 4: Modern Warfare, co dobrze wróży następnej części tej gry, czyli Modern Warfare 2, na którą w Gametrade.pl już zbierane są zapisy. Gametrade.pl posiada bazę gier do wymiany, która zawiera ponad 10 tysięcy gier na 17 różnych platform. Dzięki tak dużej bazie oraz interfejsowi wyposażonemu w ułatwiające życie mechanizmy jak „autocomplete” stworzenie własnej kolekcji gier na wymianę zajmuje kilka minut.

Gametrade.pl to serwis, w którym każdy zarejestrowany użytkownik może za darmo wystawić swoje stare gry na wymianę lub na sprzedaż, a także zadeklarować jakich gier poszukuje. Gametrade.pl automatycznie dopasowuje poszukujących i oferujących, dzięki czemu mogą oni nawiązać kontakt, wynegocjować czym się wymienią, jak dostarczą sobie gry, a po dokonaniu wymiany skomentować i ocenić kontrahenta.

Twórcą serwisu Gametrade.pl jest student Damian Legawiec, właściciel Commodore 64, Xboxa 360 oraz PlayStation 3. Po pięciu latach pracy w internetowych start-upach, agencjach interaktywnych oraz jako programista-freelancer Damian postanowił zrobić coś dla siebie.

Gametrade.pl przeznaczony jest dla graczy, pasjonatów elektronicznej rozrywki korzystających z rozmaitych platform, poczynając od najpopularnieszych takich jak PC/Windows,  Xbox, Playstation, czy Wii, a kończąc na bardziej niszowych i retro, takich jak Dreamcast, czy GameCube.

Gametrade.pl

Hanna LaskowskaGametrade.pl wymień się grami

Podziel się!

O autorze

hania