George Crowley szuka partnerów w Polsce

George D. Crowley Jr, amerykański przedsiębiorca, zamierza zainwestować w Polsce 100 mln USD. Jest zainteresowany współpracą z nowymi kontrahentami prowadzącymi działalność w regionie krakowskim, a w szczególności w SSE Krakowskim Parku Technologicznym oraz Kraków Business Park. Dotychczas zainwestował w firmę Crowley Data Poland świadczącą usługi transmisji danych, głosu oraz dostępu do Internetu, dla klientów m.in. w regionie krakowskim.

“Moja obecność tutaj związana jest z poszukiwaniem partnerów do długoterminowej współpracy. Kraków jest miejscem, gdzie istnieje ogromny potencjał rozwoju. Potwierdza to obecność wielu amerykańskich firm, które prowadzą swą działalność w tym mieście. Wierzę w dynamiczny rozwój tego regionu Polski” – powiedział George Crowley.

George Crowley posiada długoletnie doświadczenie w zakresie inwestycji w sektor telekomunikacyjny. Pierwsze pieniądze przeznaczył w 1982 roku na założenie własnej firmy Crowley Cellular Telecommunications, która zdążyła do tej pory wejść w posiadanie i operuje 25 sieciami bezprzewodowej transmisji danych na terenie USA, Ameryki Łacińskiej i Europy. W Polsce firma Crowley Data Poland uruchomiła szerokopasmową sieć telekomunikacyjną w 1999 roku. W tej chwili świadczy usługi dostępowe dla ponad 1000 klientów na terenie całej Polski.

Wizyta George’a Crowley’a w Krakowie związana jest z poszukiwaniem nowych partnerów biznesowych, zapoznaniem się z możliwościami lokalnego rynku oraz perspektywami dla regionu. W tym celu spotkał się z przedstawicielami miejscowego biznesu, z Podsekretarzem Stanu Ministerstwa Infrastruktury Krzysztofem Hellerem oraz wspólnie ze Stanisławem Lewakiem Krakowski Business Park.

George Crowley bardzo ceni sobie Kraków jako znany na świecie ośrodek naukowy. “”Bogactwo jakim może poszczycić się Kraków w postaci absolwentów tak renomowanych szkół wyższych, stanowi ogromną szansę dla rozwoju przedsiębiorczości w regionie południowej Polski. Wiem, że szkoleni są tu wysoko kwalifikowani specjaliści kierunków m.in. informatyki i telekomunikacji. Wielu z nich pracuje w naszej firmie i bardzo ich sobie cenimy. Gratulacje.”

Crowley po raz pierwszy przyjechał do Polski w 1990 r. Rok później Crowley Cellular wygrał pierwszy w Polsce przetarg na budowę sieci telefonii komórkowej w paśmie 450 MHz. Przetarg powtórzono i wygrał go ostatecznie Ameritech/France Telecom.

W roku 1997, firma Crowley Data Polandzaczęłą w Polsce starania o budowę szerokopasmowej sieci telekomunikacyjnej. Firma zbudowała sieci w największych miastach Polski. Dysponują one najnowszej generacji rozwiązaniem dostępowym – LMDS. Obecnie Crowley Data Poland jako operator telekomunikacyjny jest czołowym dostawcą usług dostępu do Internetu i transmisji danych oraz głosu w Polsce. Firma świadczy usługi dla klientów w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Wśród odbiorców usług Crowley Data Poland znajdują się m.in. Bank Handlowy, Ahold, Comarch, Hoga.pl, Hotel Holiday Inn w Krakowie, Rafineria Gdańska, Fazer Polska, C.Hartwig, Danone oraz najwięksi operatorzy telekomunikacyjni.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry