GG.pl: nowy serwis Gadu-Gadu

Prywatność, bliskie relacje ze znajomymi, wymiana multimediów, livestream oparty m.in. na opisach tekstowych i graficznych znanych z komunikatora – to niektóre wyróżniki nowego projektu przygotowanego dla polskich internautów, w tym dla licznej społeczności użytkowników Gadu-Gadu.

W dniu 14 czerwca 2010 r. spółka GG Network udostępniła serwis GG.pl, który pozwala użytkownikom komunikatora na swobodniejszą komunikację i współpracę w ramach grup znajomych. Serwis został upubliczniony w wersji beta.

– Użytkownicy komunikatora mają coraz większe potrzeby i nie sposób ich wszystkich zrealizować w jednej aplikacji. Chcą się komunikować i wymieniać multimediami również w wąskich grupach przyjaciół. Nie zawsze chcą prezentować siebie i swoje przemyślenia całemu światu. Coraz częściej myślą o prywatności, tak znamiennej dla osobistych rozmów prowadzonych na Gadu-Gadu. O tym wszystkim pamiętaliśmy gdy powstawała idea GG.pl jako naturalnego rozszerzenia naszego komunikatora – mówi Piotr Pokrzywa z zarządu GG Network S.A.

GG.pl: nowy serwis Gadu-Gadu 1

Osoby korzystające na co dzień z Gadu-Gadu zyskają dzięki serwisowi wiele nowych funkcjonalności, które nie będą obciążać dotychczasowej aplikacji. W nowych wersjach komunikator współpracuje z serwisem GG.pl. Użytkownik posługuje się własną listą kontaktów, ale zyskuje nowe możliwości wymiany informacji. Są to m.in.: łatwość wymiany plików multimedialnych oraz inicjowanie dyskusji i współpraca w niewielkich grupach, powoływanych one click lub nawet automatycznie. Nowy portal GG.pl umożliwia czat i komunikację poprzez e-mail (Poczta Gadu-Gadu). Wkrótce będą też możliwe połączenia głosowe i wysyłanie wiadomości SMS z poziomu serwisu.

Gadu-Gadu zadbało o to, aby użytkownicy, którzy cenią sobie osobisty charakter rozmów przez komunikator nie stracili tego w serwisie. Nawet znajomi nie widzą pełnej listy kontaktów danego użytkownika, a jedynie wspólnych znajomych. Osoby spoza serwisu, niezwiązane z naszą listą kontaktów, nie mają dostępu do naszych danych i wpisów. Zakres prywatności ustala w prosty sposób sam użytkownik – może także upublicznić swój profil tak, aby był widoczny dla wszystkich – jednak musi to być jego świadoma decyzja. Stała komunikacja (instant messaging) pomiędzy uczestnikami społeczności komunikatora, oraz fakt że znaczna część użytkowników jest zawsze on-line, sprawia, iż serwis GG.pl jest żywy i dynamiczny, a rozmowy real-time, charakterystyczne dla Gadu-Gadu, są podstawą jego działania.

– Zastanawialiśmy się, w jaki sposób udoskonalić już istniejące narzędzie i w jaki sposób odpowiedzieć na konkretne potrzeby naszych obecnych i nowych użytkowników, np. coraz częściej poruszany temat prywatności – mówi Krzysztof Szalwa z zarządu GG Network S.A. – Tworząc serwis wzięliśmy pod uwagę wyjątkowość społeczności Gadu-Gadu, skupiliśmy się na tym, co użytkownicy uwielbiają, a także na tym, czego im jeszcze brakuje.

-W wielu serwisach znajomi nie są tak naprawdę znajomymi, to często przypadkowe osoby, z którymi, w najlepszym przypadku, gdzieś, przypadkiem się zetknęliśmy. W Gadu-Gadu, a teraz w GG.pl na swoich listach kontaktów mamy najczęściej prawdziwych znajomych, ludzi z którymi na co dzień się komunikujemy, tak jak w książce telefonicznej telefonu komórkowego – mówi Zbigniew Pieńkowski, CIO GG Network S.A.

Pierwsze tygodnie od uruchomienia serwisu to okres jego dynamicznego rozwoju. Twórcom projektu zależy na bliskiej, otwartej współpracy z obecnymi i nowymi użytkownikami, a także na stałym otrzymywaniu od nich uwag i komentarzy.

GG.pl: nowy serwis Gadu-Gadu 2– Chcielibyśmy przez najbliższe miesiące dosłownie co kilka dni dodawać do serwisu nowe funkcjonalności. Niektóre z nich są dość oczywiste, bo możemy je już spotkać w innych serwisach. Wiele z nich będzie wynikało z naturalnej integracji innych usług społecznościowych grupy GG Network. Szykujemy też wiele niespodzianek. Co ważne, publikujemy serwis w wersji beta, ponieważ chcemy aby nasi użytkownicy mieli realny wpływ na to, jak będzie się on rozwijał. Jeśli więc pytacie mnie dziś, co będzie w serwisie za rok, odpowiem – zapytajcie naszych użytkowników! – mówi Marek Soból, CPO w GG Network S.A.

Serwis gg.pl – w wersji Beta – jest otwarty dla wszystkich użytkowników od 15 czerwca, po oficjalnej premierze, która odbyła się 14 czerwca o godz. 11.00 w Obiekcie Znalezionym w Warszawie.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry