GG: teraz pakiet zmian, jesienią nowa platforma

Stabilność, przyjazna obsługa, stonowane kolory i zakończenie etapu „beta” – to tylko część nowości w ramach pakietu zmian, który wprowadza najnowsze wydanie Gadu-Gadu.

 

Wersję stabilną, oznaczoną jako GG 10.5 można już pobierać bezpłatnie ze strony http://komunikator.gadu-gadu.pl Uwzględnia ona wiele uwag zgłaszanych przez użytkowników. To nie koniec nowości, jakie zapowiada GG Network w tym roku:

– Wiemy, że wersje z ostatnich dwóch lat nie do końca spełniły oczekiwania użytkowników, były pamięciożerne, nieintuicyjne i przytłaczały funkcjami. Do końca tego roku chcemy to naprawić. Gadu-Gadu ma być lekkie, przystosowane do wielu systemów i przyjazne – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu GG Network S.A., który od początku tego roku kieruje spółką.

Lista poprawek w GG 10.5 nie wyczerpuje więc zmian, jakich życzyliby sobie docelowo użytkownicy i sami twórcy komunikatora.

– Obecny pakiet zmian w GG 10 jesteśmy winni użytkownikom na już, na teraz – mówi Jarek Rybus, PR manager Gadu-Gadu.  – Jednocześnie pracujemy nad nową platformą GG, którą chcemy oddać internautom jesienią.
GG: teraz pakiet zmian, jesienią nowa platforma 1
W wersji GG 10.5 wprowadzono najpilniejsze poprawki związane z codziennym użytkowaniem komunikatora – dotyczą one zarówno wyglądu, łatwości obsługi, jak i stabilności oprogramowania. Duże zmiany wprowadzono w wyglądzie i funkcjonalności okna rozmowy. W GG 10.5 usunięto boczny pasek zakładek, umożliwiono lepsze dopasowywanie rozmiaru, wyeksponowano podstawowe opcje przydatne podczas pogawędek.

Uważni użytkownicy dostrzegą w GG 10.5 nowe, wypukłe ikonki dostępności (popularne słoneczka, m.in.: dostępny, zaraz wracam, niedostępny). Zostały one ponadto dopasowane do różnych rozmiarów ikon w systemie Windows 7.

Użytkownicy nowej wersji komunikatora otrzymali lepszą edycję kontaktów, szybkie komentowanie opisów znajomych. Aby przyspieszyć działanie aplikacji, zrezygnowano z automatycznego pokazywania tzw. hoovera (okienko z danymi kontaktu) – pojawia się ono dopiero po kliknięciu. GG 10.5 pozwala być na bieżąco z tym, co dzieje się w kraju i na świecie: poprawiono panel informacji z portalu gadu-gadu.pl – sekcja wiadomości jest bardziej przejrzysta, a po kliknięciu na nią otwiera się obok komunikatora okno z najważniejszymi artykułami.

GG: teraz pakiet zmian, jesienią nowa platforma 2

Wersję stabilną GG 10.5 można już pobierać bezpłatnie ze strony http://komunikator.gadu-gadu.pl. Użytkownikom dotychczasowych wersji GG 10 komunikator zaktualizuje się sam.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top