Głos w VPN Energisu

Opublikowano: 14 maja 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Na konferencji prasowej Energis zaprezentował nowy produkt przeznaczony dla dużych i średnich korporacji działających w strukturze wielooddziałowej. Wykorzystuje on koncepcję oferowanych już przez Energis wirtualnych sieci korporacyjnych (VPN) na bazie krajowej i międzynarodowej sieci IP MPLS.

Wirtualne sieci korporacyjne oferowane były dotychczas przez Energis tylko do transmisji danych i dostępu do Internetu. Nowa, wzbogacona oferta poszerzy funkcjonalności VPN-ów o usługi głosowe, w tym możliwość przesyłania faksów. Tym samym korporacje wielooddziałowe, oprócz transmisji danych, będą mogły komunikować się ze sobą za pomocą usług głosowych przy wykorzystaniu tego samego łącza. W praktyce oznaczać to będzie znaczące oszczędności finansowe. Połączenia telefoniczne pomiędzy oddziałami realizowane będą za darmo, natomiast koszt większości pozostałych połączeń międzystrefowych będzie rozliczany w cenie połączenia lokalnego.

„Kwota przychodów w kwietniu 2003 wyniosła 10.9 m zł, co pozwoliło osiągnąć zysk na poziomie EBITDA. Planujemy wzrost tych przychodów do końca roku do 16 mln zł w grudniu 2003. Tym samym przewidujemy osiągnięcie przychodów w całym, 2003 w wysokości 145-150 mln zł oraz zagregowany zysk EBITDA ponad 3 ml zl. Cieszymy się naszym sukcesem oraz wierzymy, że zdołamy utrzymać tempo wzrostu, do czego przyczynić się ma również niedawno rozpoczęta przez nas kampania reklamowa w mediach”- powiedział prezes Jarosław Mikos.

http://www.energis.pl

Sylwester KozakGłos w VPN Energisu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.