GOG.com wśród 50 najlepszych stron internetowych świata tygodnika „Time”

Opublikowano: 7 maja 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Serwis GOG.com, należący do giełdowej Grupy CD PROJEKT, został uznany jedną z 50 najlepszych stron internetowych świata przez tygodnik „Time”. To spore wyróżnienie dla młodej platformy cyfrowej dystrybucji gier. Oprócz GOG.com w zestawieniu umieszczono tylko dwa inne serwisy zajmujące się grami.

To dla nas wielka nobilitacja i dowód uznania dla naszej dotychczasowej pracy, a jednocześnie sposobność, dzięki której o GOG usłyszy rzesza nowych, potencjalnych klientów. Tymczasem musimy podziękować fanom i graczom, którzy wspierają nas od początku, czyli od ponad czterech lat – bez nich nas sukces nie byłby możliwy – powiedział dyrektor zarządzający GOG.com, Guillaume Rambourg.

Najlepsze strony internetowe świata redaktorzy „Time” tygodnika wybierają już od dekady. Jak sami deklarują – ich zestawienie to „coroczny wyraz uznania Time dla tych stron i serwisów, dzięki którym jesteśmy zabawiani i poinformowani, które oszczędzają nasz czas oraz pieniądze – a czasem nawet potrafią zmienić nasze życie”.

GOG

Serwis GOG.com został uruchomiony przez CD PROJEKT w 2008 r. Rozpoczynał działalność od sprzedaży starych, klasycznych gier dostosowanych do używania na nowoczesnym sprzęcie. Obecnie coraz częściej w jego ofercie znajdują się nowe produkcje. „Time” wyróżnia GOG.com między innymi za to, że wspiera rozwój alternatywnych produkcji oraz nie stosuje zabezpieczeń DRM, które potrafią utrudniać graczom korzystanie z legalnie kupionych produktów.

GOG.com jest obecnie najpopularniejszą, alternatywną platformą cyfrowej dystrybucji gier na świecie (większość przychodów generuje na rynku amerykańskim). Jednostkowy zysk netto segmentu globalnej cyfrowej dystrybucji, za który w ramach Grupy CD PROJEKT odpowiada GOG.com w 2012 r. wyniósł 8,25 mln zł wobec 4,76 mln zł w roku 2011 r. Przychody wyniosły odpowiednio 42,1 mln zł wobec 24,9 mln zł przed rokiem. Z zysku za 2012 r. GOG.com wypłaci dywidendę w wysokości równowartości 1,5 mln euro.

Platforma cyfrowej dystrybucji GOG.com oraz produkcja gier realizowana przez CD Projekt RED są od dłuższego czasu naszymi strategicznymi biznesami z punktu widzenia globalnej ekspansji – powiedział prezes CD PROJEKT Adam Kiciński. W marcu CD PROJEKT przedstawił aktualizację swojej strategii na lata 2013–2016 informując m.in., że GOG.com prowadzi dwa duże projekty badawczo–rozwojowe, które mają na celu przyśpieszenie rozwoju platformy w kolejnych latach.

Dawid ZarazińskiGOG.com wśród 50 najlepszych stron internetowych świata tygodnika „Time”

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.