GOG.com wśród 50 najlepszych stron internetowych świata tygodnika „Time”

Serwis GOG.com, należący do giełdowej Grupy CD PROJEKT, został uznany jedną z 50 najlepszych stron internetowych świata przez tygodnik „Time”. To spore wyróżnienie dla młodej platformy cyfrowej dystrybucji gier. Oprócz GOG.com w zestawieniu umieszczono tylko dwa inne serwisy zajmujące się grami.

To dla nas wielka nobilitacja i dowód uznania dla naszej dotychczasowej pracy, a jednocześnie sposobność, dzięki której o GOG usłyszy rzesza nowych, potencjalnych klientów. Tymczasem musimy podziękować fanom i graczom, którzy wspierają nas od początku, czyli od ponad czterech lat – bez nich nas sukces nie byłby możliwy – powiedział dyrektor zarządzający GOG.com, Guillaume Rambourg.

Najlepsze strony internetowe świata redaktorzy „Time” tygodnika wybierają już od dekady. Jak sami deklarują – ich zestawienie to „coroczny wyraz uznania Time dla tych stron i serwisów, dzięki którym jesteśmy zabawiani i poinformowani, które oszczędzają nasz czas oraz pieniądze – a czasem nawet potrafią zmienić nasze życie”.

GOG

Serwis GOG.com został uruchomiony przez CD PROJEKT w 2008 r. Rozpoczynał działalność od sprzedaży starych, klasycznych gier dostosowanych do używania na nowoczesnym sprzęcie. Obecnie coraz częściej w jego ofercie znajdują się nowe produkcje. „Time” wyróżnia GOG.com między innymi za to, że wspiera rozwój alternatywnych produkcji oraz nie stosuje zabezpieczeń DRM, które potrafią utrudniać graczom korzystanie z legalnie kupionych produktów.

GOG.com jest obecnie najpopularniejszą, alternatywną platformą cyfrowej dystrybucji gier na świecie (większość przychodów generuje na rynku amerykańskim). Jednostkowy zysk netto segmentu globalnej cyfrowej dystrybucji, za który w ramach Grupy CD PROJEKT odpowiada GOG.com w 2012 r. wyniósł 8,25 mln zł wobec 4,76 mln zł w roku 2011 r. Przychody wyniosły odpowiednio 42,1 mln zł wobec 24,9 mln zł przed rokiem. Z zysku za 2012 r. GOG.com wypłaci dywidendę w wysokości równowartości 1,5 mln euro.

Platforma cyfrowej dystrybucji GOG.com oraz produkcja gier realizowana przez CD Projekt RED są od dłuższego czasu naszymi strategicznymi biznesami z punktu widzenia globalnej ekspansji – powiedział prezes CD PROJEKT Adam Kiciński. W marcu CD PROJEKT przedstawił aktualizację swojej strategii na lata 2013–2016 informując m.in., że GOG.com prowadzi dwa duże projekty badawczo–rozwojowe, które mają na celu przyśpieszenie rozwoju platformy w kolejnych latach.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry