Google przejmuje Quickoffice

Firma Google dokona kolejnego przejęcia, a tym razem w jej ręce przejdzie firma Quickoffice, tworząca pakiety biurowe do wykorzystania w urządzeniach mobilnych.Google przejmuje Quickoffice 1

Na swoim blogu firma Quickoffice potwierdza oficjalne doniesienia dotyczące jej przejęcia przez koncern Google. Główną dziedziną działalności firmy Quickoffice jest tworzenie rozwiązań biurowych na różnego rodzaju urządzenia mobilne z systemem Symbian, Android czy iOS.

Przejęcie firmy Quickoffice podyktowane jest najprawdopodobniej chęcią wprowadzenia daleko idących zmian w usłudze Google Docs. Dziś jest ona przydatnym narzędziem biurowym, zwłaszcza podczas prowadzenia współpracy w trybie online. Pozwala na edytowanie tego samego dokumentu, jego modyfikację i zapisywanie przez wszystkie osoby, które mają do niego dostęp za pośrednictwem Google Docs. W ostatnim czasie przekształcono w dużej mierze dokumenty Google w usługę Google Drive, co jednak nie przełożyło się na zmiany w edycji dokumentów.

Transakcja przejęcia firmy Quickoffice przez koncern Google może zaowocować oddaniem do dyspozycji użytkowników pakietu biurowego o szerokiej funkcjonalności na urządzenia mobilne. Być może opracowany zostanie też spójny edytor na komputery PC i laptopy. Google Docs zyskają dzięki temu edytor off-line.

Serwis Venture Beat podaje, że pakiet biurowy Quickoffice jest używany na 300 mln urządzeń, w 180 krajach.

Nie ujawniono żadnych szczegółów transakcji zawartej pomiędzy firmami Google i Quickoffice. To już drugi zakup po platformie Meebo, dokonany przez firmę Google w ostatnim czasie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top