Google Wallet na nowo i w chmurze

Google udostępnia nową, bardziej rozbudowaną i działającą w oparciu o chmurę wersję aplikacji Wallet.

Google Wallet na nowo i w chmurze 1Firma Google poinformowała na jednym ze swoich blogów o uruchomieniu bardziej rozbudowanej, opartej o chmurę wersji usługi Google Wallet. Usługę opisaliśmy bliżej wraz z jej uruchomieniem w ubiegłym roku.

Google Wallet to system, który wykorzystuje działanie telefonów z funkcją NFC jako wirtualneg portfela do przechowywania informacji o kartach płatniczych, kredytowych i rabatowych, których używamy. Po skonfigurowaniu usługi, nie trzeba korzystać dłużej z plastikowych kart, wystarczy zbliżyć telefon do czytnika i dokonać płatności.

Dotychczas, w wirtualnym portfelu od Google można było przechowywać informacje tylko o karcie CitiMasterCard lub prepaid Google. Teraz do portfolio obsługiwanych kart trafiły wszystkie karty kredytowe i debetowe Visa, MasterCard, American Express i Discover. W nowej wersji użytkownik uzyskuje również możliwosć zdalnego zablokowania portfela w przypadku kradzieży lub utraty telefonu.

Zmianie uległ również sposób przechowywania informacji o kartach, zamiast w pamięci wewnętrznej telefonu, wszystkie dane o kartach przechowywane są na serwerach Google.

Z usługi nadal korzystać mogą tylko osoby mieszkające na terenie Stanów Zjednoczonych i posiadające telefony w sieciach Sprint lub Virgin Mobile.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry