Gooru szuka w katalogu

Po pięciu miesiącach swojej obecności na internetowym rynku wyszukiwarka Gooru oferuje użytkownikom kolejną istotną funkcjonalność. Od dziś poza możliwością przeszukiwania polskiego Internetu oraz ogłoszeń drobnych, za pomocą Gooru można również przeszukiwać katalog stron WWW.

Szukanie informacji w katalogu może odbywać się poprzez sam mechanizm wyszukiwarki lub poprzez przeglądanie poszczególnych kategorii. Wyniki można sortować pod względem: alfabetycznym, chronologicznym, wg popularności oraz wg ocen.

Dzięki tej nowej funkcji Gooru umożliwia przeglądanie i przeszukiwanie blisko 1300 zróżnicowanych kategorii w katalogu stron WWW. Wkrótce przeszukiwanie katalogu będzie również wzbogacone o możliwość dodawania i edytowania dowolnych stron internetowych.

Podczas kilkumiesięcznego funkcjonowania na rynku technologia Gooru była wielokrotnie wykorzystywana i jest stale rozwijana. Gooru jest najszybszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie wyszukiwarką polskich stron internetowych. Jej indeks sięga już ponad 25 mln dokumentów. Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o zaawansowane algorytmy trafności przeszukiwania, przy czym czas oczekiwania na rezultat został maksymalnie skrócony. Gwarancja wysokiej trafności jest zapewniona przez system pozycjonowania, w którym najwyższą wagę odgrywa liczba odnośników, a więc popularność strony. Tylko najpopularniejsze strony wyświetlają się na samej górze, co eliminuje wysokie pozycjonowanie stron mało związanych z szukanym zagadnieniem. Dodatkowo system ten gwarantuje wysoką odporność wyszukiwarki Gooru na powszechnie stosowane nieuczciwe techniki wymuszania pozycjonowania stron WWW.

Możliwość przeszukiwania katalogu stron WWW jest kolejną funkcjonalnością wyszukiwarki Gooru, jednak, jak zapowiadają jej twórcy – nie ostatnią. W niedalekiej przyszłości zostanie uruchomione przeszukiwanie z poziomu wyszukiwarki grafik, plików mp3, sklepów oraz aukcji internetowych.

http://www.gooru.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry