Gover.pl – polityka w sieci

Opublikowano: 13 września 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Na fali przedwyborczej gorączki wystartował serwis polityczny typu „watchdog”. Gover.pl prezentuje sylwetki posłów i ich aktywność w sejmie.
Serwis przedstawia Partie i parlamentarzystów w czytelny sposób, dzięki czemu internauci mogą zapoznać się między innymi z danymi o wszystkich głosowaniach w Sejmie oraz o tym jak posłowie głosowali. Ponadto serwis prezentuje podstawowe dane o pośle, historię jego głosowań, oświadczenia majątkowe i korzyści majątkowe, jakie przyjął.
Gover.pl prowadzi także rankingi posłów najpopularniejszych, pracowitych i dietetycznych, czyli tych, którzy najrzadziej pojawiają się na Sali sejmowej. Zarejestrowani użytkownicy serwisu, mają możliwość pisania listów do posła, które po moderacji będą przesyłane do biura poselskiego. „Zależy nam na tym, aby posłowie mogli w jednym miejscu poznać zdanie swoich wyborców. Natomiast wyborcy zyskają łatwy sposób komunikacji z posłem” tak Iwona Samojlik komentuje możliwości komunikacyjne w serwisie.

Cel powstania Gover.pl Iwona Samojlik, Project Manager, komentuje następująco: „Naszym nadrzędnym celem jest prezentowanie danych, a oceny działań polityków pozostawiamy już samym wyborcom i użytkownikom serwisu, którzy mogą dokładnie dowiedzieć się co robią wybrani przez nich przedstawiciele”.

www.gover.pl

Hanna LaskowskaGover.pl – polityka w sieci

Podziel się!

O autorze

hania