Groupon powyżej oczekiwań

Spółka Groupon chwali się wyższymi od oczekiwań wynikami finansowymi za I kwartał tego roku. Firma zarobiła w tym czasie 559,3 mln dolarów, osiągając niemal 40 mln dolarów zysku z działalności operacyjnej. Po raz pierwszy w swojej historii.

Groupon powyżej oczekiwań 1Czwarty kwartał ubiegłego roku okazał się być nie najlepszy dla firmy Groupon, notowanej na giełdzie w Nowym Jorku. W porównaniu z nim, wyniki za I kwartał tego roku są znacznie bardziej pozytywne. Firma wypracowała 559,3 mln dolarów przychodu oraz 39,6 mln dolarów zysku z działalności operacyjnej w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku. W ujęciu rok do roku zyski spółki wzrosły o 89 proc. W pierwszym kwartale 2011 roku spółka zanotowała 117,1 mln dolarów straty operacyjnej.

Szczególnie dobre wyniki spółka Groupon zanotowała w Ameryce Północnej, gdzie przychody wzrosły rok do roku o 75 proc.

Jeżeli chodzi o wyniki giełdowe, to strata na jedną akcję spółki wyniosła 0,02 dolary na akcję, a rok wcześniej wynosiła 0,48 dolarów na jedną akcję. Jeśli wyeliminować czynniki o charakterze jednorazowym, to firma zarobiła 16,3 mld dolarów w I kwartale tego roku z działalności giełdowej, a zysk netto w przeliczeniu na jedną akcję sięgnął 0,02 dolarów. Był on tym samym wyższy od rynkowych prognoz, które ustabilizowały się na poziomie 0,01 dolara.

Firma Groupon w chwili obecnej posiada około 36,9 mln aktywnych klientów. Szef spółki, Andrew Mason, wydał oświadczenie dotyczące bieżących wyników firmy.

Cieszymy się z tego, że możemy ogłosić rekordowe, kwartalne wyniki z naszej działalności, które pokazują nasze podstępy w odblokowaniu nowych możliwości dla lokalnego handlu dla kupców i klientów na całym świecie – powiedział Mason.

Analitycy spółki szacują, że w II kwartale 2012 roku przychody wyniosą w granicach od 550 do 590 mln dolarów, a zysk operacyjny powinien wynieść 25-45 mln dolarów. Prognozy specjalistów rynkowy wskazywały uprzednio, że przychody firmy w II kwartale tego roku wyniosą około 558,7 mln dolarów.

Po ogłoszeniu kwartalnych wyników, walory spółki Groupon przy dużych obrotach podrożały o 18,5 proc. i wyceniane były na 11,73 dolary. Jeszcze w ostatniej sesji z tamtego tygodnia jedna akcja Groupon kosztowała zaledwie 9,63 dolary, co było minimalną wyceną od czasu debiutu spółki na giełdzie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry