Groupon pozyskuje 950 mln dolarów finansowania?

Według nieoficjalnych jeszcze informacji Groupon pozyskał aż 950 mln dolarów finansowania. Serwis wyceniany jest na 4,75 mld dolarów.

Jeśli doniesienia zostaną potwierdzone – a wszystko na to wskazuje – suma wszystkich rund finansowania Groupon’a wyniesie 1,1 mld dolarów. Pozyskane pieniądze przeznaczone mają zostać na międzynarodową ekspansję.

Groupon pozyskuje 950 mln dolarów finansowania? 1Serwis z lokalnymi ofertami zakupów grupowych działa od 2008 roku. W konsekwencji przejęcia konkurenta – platformy Citydeal – obecny jest również w Europie, w tym także w Polsce. Nieco ponad miesiąc temu Groupon prowadził rozmowy z firmą Google, która zainteresowana była przejęciem. Mimo pojawiających się wysokich wartości możliwej sprzedaży serwisu (2-5 mld dolarów), do transakcji nie doszło.

Po nieudanych rozmowach z Google, właściciele Groupon’a poszukiwali niezależnego źródła finansowania. Wymagane przy takiej procedurze dokumenty zostały złożone w urzędzie amerykańskiego stanu Delaware, na terenie którego zarejestrowany jest serwis.

Źródła bliskie sprawie podają, że Groupon pozyskał od inwestorów aż 950 mln dolarów. Serwis wyceniany jest obecnie na 4,75 mld dolarów, choć wcześniej pojawiały się spekulacje, że jego wartość sięgać może aż 8 mld dolarów. Kilka tygodniu temu Groupon wprowadził nowe funkcje – wirtualne sklepy oraz kanał z ofertami.

Źródła: VCExperts, TechCrunch, FT

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry