Grupa INFOR PL przejmuje serwis Commed.pl

Opublikowano: 2 lutego 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Spółka Infornext.pl, należąca do Grupy INFOR PL, przejmuje serwis commed.pl, j jedno z największych w Polsce forum o tematyce medycznej. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

W serwisie Commed.pl internauci poszukują informacji z zakresu najczęstszych chorób i dolegliwości, a także sami dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu medycyny. Commed.pl działa od 2006 roku i dotąd był w posiadaniu firmy Mabareo. Według najnowszych zestawień PBI/Gemius Megapanel za listopad 2010 forum Commed.pl skupia 570 331 RU.

Grupa INFOR PL przejmuje serwis Commed.pl 1– Zakup Commed.pl, największego forum o tematyce medycznej, wpisuje się w naszą strategię rozwoju – mówi Piotr Łuczak, Prezes Zarządu Infornext.pl. – Dzięki tej akwizycji planujemy w najbliższych miesiącach znaleźć się w ścisłej czołówce w kategorii Zdrowie, a docelowo zająć w niej pozycję lidera. Będzie to kolejna kategoria w której zdobędziemy ponad milion użytkowników.

To kolejna akwizycja Grupy INFOR PL w ostatnich 2 latach. W 2009 roku spółki INFOR-u przeprowadziły akwizycję TotalMoney.pl, DziennikInternautów.pl, a także forum prawniczego Prawnikow.pl. W listopadzie 2009 roku do portfolio INFOR-u dołączył serwis Gotujmy.pl, który jest liderem w swojej kategorii (obecnie 1 018 868 RU). Wiosną 2010 roku INFOR PL przeprowadził akwizycję serwisu RynekMedyczny.pl, tym samym rozpoczął prace nad wzmocnieniem swoich udziałów w kategorii zdrowie.

Hanna LaskowskaGrupa INFOR PL przejmuje serwis Commed.pl

Podziel się!

O autorze

hania