Grupa Kapitałowa Eteron wdrożyła Impuls BPSC

Grupa Kapitałowa Eteron zakończyła wdrożenie zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie klasy ERP Impuls BPSC. Wdrożenie objęło wszystkie 14 spółek grupy, z których większość specjalizuje się w budownictwie telekomunikacyjnym. Wprowadzenie systemu jest elementem nowej strategii dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa. Podstawowym celem wdrożenia nowego oprogramowania było przyspieszenie obiegu informacji i ich integracja w obrębie całej grupy.

Eteron jest w tej chwili jednym z czołowych przedsiębiorstw wykonawczych w branży telekomunikacyjnej. Działalności spółki opiera się przede wszystkim na kompleksowej obsłudze inwestycji telekomunikacyjnych począwszy od prac projektowych, poprzez realizację zadań inwestycyjnych po konserwację i utrzymanie sieci. Głównym odbiorcą usług spółki jest Telekomunikacja Polska. Firma świadczy także usługi dla innych operatorów i wojska. Oferta Eteronu to również leasing operacyjny pojazdów i maszyn, usługi związane z nieruchomościami: prace budowlano-instalacyjne, adaptacje budynków, deweloperstwo, turystyka i hotelarstwo oraz obrót komponentami i produkcja biopaliw.

Wprowadzenie zintegrowanego systemu informatycznego we wszystkich spółkach grupy Eteron jest jednym z elementów wdrażanej strategii rozwoju przedsiębiorstwa, która oparta jest o Balanced Scorecard. System Impuls BPSC w pakiecie dla 36 jednoczesnych użytkowników objął swoim zakresem całość procesów realizowanych w przedsiębiorstwie: działalność produkcyjną, procesy przemysłowe, przepływ zasobów materiałowych, zarządzanie finansami i zasobami ludzkimi. Dodatkowo Eteron wdrożył także System Wspomagania Decyzji wpierający pracę kadry zarządzającej spółki. Nowe oprogramowanie ma przede wszystkim przyspieszyć obieg informacji i ułatwić przygotowywanie oraz analizę skonsolidowanych danych na temat wszystkich obszarów działalności grupy.

Pakiet Impuls BPSC zainstalowano na serwerze Compaq, pracuje w oparciu o system Windows 2000 Server i bazę danych Oracle 8.1.7 SE. Do pracy z systemem w lokalizacjach odległych wykorzystano serwer aplikacji Citrix MetaframeXP. Oprogramowanie to umożliwia użytkownikom pracę w oknie terminala graficznego.

http://www.bpsc.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top