Hakerzy włamują się do YoVille; Zynga zapewnia, że inni gracze są bezpieczni

Opublikowano: 8 maja 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Jedna ze starszych gier firmy Zynga, YoVille, stała się celem ataku hakerów. Prawie tysiąc graczy mogło ucierpieć w wyniku włamania.

Hakerzy włamują się do YoVille; Zynga zapewnia, że inni gracze są bezpieczni 1Choć wciąż trwa badanie skali włamania to Zynga zapewnia, że dane użytkowników (w tym numery kart kredytowych) nie zostały skradzione. Chodzi tu raczej o szkodę wyrządzoną graczom przez innych graczy. Mogli oni korzystać z nieswoich kont i kasować przypisane do nich przedmioty i inne osiągnięcia.

YoVille ma obecnie ok. 230 tys. aktywnych każdego dnia graczy i 1,5 mln graczy, którzy korzystają z aplikacji przynajmniej raz w miesiącu. Gra dostępna jest od 2008 roku i była kiedyś była jedną z najpopularniejszych produkcji Zyngi.

Choć straty poniesione w wyniku ataku nie są bolesne to rodzą pytanie o bezpieczeństwo innych gier Zyngi. Firma zapewnia, że dane użytkowników są bezpieczne, a infrastruktura podatna na atak została już wyizolowana. Dodaje również, że pokryje wszystkie straty poniesione przez graczy.

Dawid ZarazińskiHakerzy włamują się do YoVille; Zynga zapewnia, że inni gracze są bezpieczni

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.