Hakerzy włamują się do YoVille; Zynga zapewnia, że inni gracze są bezpieczni

Jedna ze starszych gier firmy Zynga, YoVille, stała się celem ataku hakerów. Prawie tysiąc graczy mogło ucierpieć w wyniku włamania.

Hakerzy włamują się do YoVille; Zynga zapewnia, że inni gracze są bezpieczni 1Choć wciąż trwa badanie skali włamania to Zynga zapewnia, że dane użytkowników (w tym numery kart kredytowych) nie zostały skradzione. Chodzi tu raczej o szkodę wyrządzoną graczom przez innych graczy. Mogli oni korzystać z nieswoich kont i kasować przypisane do nich przedmioty i inne osiągnięcia.

YoVille ma obecnie ok. 230 tys. aktywnych każdego dnia graczy i 1,5 mln graczy, którzy korzystają z aplikacji przynajmniej raz w miesiącu. Gra dostępna jest od 2008 roku i była kiedyś była jedną z najpopularniejszych produkcji Zyngi.

Choć straty poniesione w wyniku ataku nie są bolesne to rodzą pytanie o bezpieczeństwo innych gier Zyngi. Firma zapewnia, że dane użytkowników są bezpieczne, a infrastruktura podatna na atak została już wyizolowana. Dodaje również, że pokryje wszystkie straty poniesione przez graczy.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry