Serwery Yahoo! zostały zaatakowane. Wykradziono ponad 400 tys. loginów, haseł i adresów e-mail użytkowników.

Hakerzy zaatakowali serwery Yahoo! Ujawniono dane użytkowników 3Firma Yahoo! potwierdziła w czwartek, że z jej serwerów zostało wykradzionych ponad 400 tys. loginów, haseł i adresów e-mail – informuje The New York Times.

Oprócz poświadczeń do usług Yahoo! ujawnione zostały również informacje o kontach: Gmail, Hotmail, Comcast, MSN, Verizon, AOL, SBC Global i Live.com.

Rzeczniczka Yahoo! Dana Lengkeek poinformowała, że zaatakowane konta należały do Yahoo! Contributor Network i tylko pięć procent z wykradzionych haseł było wciąż aktualnych. Dodała, że prace nad załataniem luki bezpieczeństwa trwają. 

Firma z branży bezpieczeństwa informatycznego Rapid7 ujawniła, że pośród wykradzionych danych znalazło się ponad 106 tys. adresów e-mail z Gmail, 55 tys. adresów e-mail z Hotmail i 25 tys. adresów e-mail z AOL, które były używane jako loginy do usług Yahoo!.

Na stronie Securi, firmy zajmującej się wykrywaniem malware’u można sprawdzić, czy podany adres e-mail znalazł się pośrd wykradzionych.

Chris Gaither, rzecznik Google, powiedział, że hasła do narażonych kont zostały natychmiast zresetowane. 

Do ataku przyznała się grupa D33D Company.