Handel w internecie bez tajemnic (recenzja i konkurs)

Myślisz o prowadzeniu sklepu internetowego? Kupujesz w sieci i chciałbyś wiedzieć jakie masz prawa i obowiązki? Proponujemy dziś lekturę książki „Opodatkowanie i funkcjonowanie sklepu internetowego”, która odpowiada na wiele wątpliwości związanych z handlem w internecie.

Handel w internecie jest pojęciem niezwykle szerokim i obejmującym zarówno stosunki między przedsiębiorcami, jak i między przedsiębiorcami a konsumentami, a także między konsumentami. Z punktu widzenia problemów prawnych i podatkowych najczęstsze i najbardziej skomplikowane są stosunki właśnie w relacji przedsiębiorca-konsument – czytamy we wstępie do książki.

Handel w internecie bez tajemnic (recenzja i konkurs) 1Książka „Opodatkowanie i funkcjonowanie sklepu internetowego” adresowana jest zarówno do przedsiębiorców działających w zakresie handlu w internecie, czy to przez serwisy aukcyjne, czy poprzez sklepy internetowe, jak i do nabywców, którzy takich zakupów dokonują. Jej autorami są Piotr Geliński, doradca podatkowy, magister prawa oraz Dawid Śmieja, specjalista SEM, konsultant z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych. Książka ukazała się nakładem Wszechnicy Podatkowej, a nasza redakcja objęła nad nią patronat medialny.

Publikacja podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich – „Transakcje w internecie – aspekty prawne i podatkowe” – składa z czterech rozdziałów. Autorzy omawiają tu m.in. regulacje obowiązujące w internetowym handlu, definiują umowę sprzedaży, sprzedaży konsumenckiej i sprzedaży na odległość. Zajmują się także kwestiami związanymi ze stronami handlu w internecie oraz prawami, obowiązkami i odpowiedzialnością sprzedawców i kupujących. Przedstawiają również obowiązki podatkowe obu stron, kwestie dokumentacji, kontroli handlu oraz odpowiedzialności za naruszenie przepisów podatkowych.

W drugiej części – „Prowadzenie sklepu internetowego” – autorzy omawiają praktyczne i techniczne aspekty prowadzenia i promocji sklepu internetowego. Czytelnicy znajdą tu wskazówki dotyczącego tego jak założyć sklep internetowy, jak wybrać domenę czy oprogramowanie. Autorzy podpowiadają jak pozyskiwać klientów oraz jak promować się w wyszukiwarce Google.

Książka napisana jest zrozumiałym, przejrzystym stylem, a ważne aspekty wyróżnione są ramkami „Przykład” lub „Uwaga!”. Praktycznie pozbawiona ilustracji publikacja skupia merytoryczną treść w dość nietypowym, ale zadziwiająco wygodnym formacie (235 x 165 mm). Jej koszt to 53 zł, niektórym wydawać może się, że to sporo, jednak naszym zdaniem to odpowiednia za skondensowaną dawkę specjalistycznej wiedzy.

Tytuł: Opodatkowanie i funkcjonowanie sklepu internetowego
Autorzy: Piotr Geliński, Dawid Śmieja
Wydawca: Wszechnica Podatkowa, Kraków 2011

[Uwaga!] Dzięki uprzejmości Wydawcy mamy do rozdania trzy egzemplarze książki. Publikacje zdobędą autorzy trzech pierwszych komentarzy umieszczonych pod tym tekstem. Prosimy o podanie prawidłowego adresu e-mail byśmy mogli skontaktować się w sprawie wysyłki.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry