Heekya: społecznościowe narzędzie kolaboracyjne

W sieci pojawił się nowy serwis – Heekya. To narzędzie pozwalające wielu użytkownikom na pisanie opowiadań i relacji. Co ciekawe, witryna nie wymaga nawiązywania bezpośrednich kontaktów społecznych.

Heekya na razie znajduje się w zamkniętej fazie beta. Według twórców strona ma ułatwić zbiorową pracę nad dziełami literackimi, które mogą być uzupełniane i poprawiane praktycznie w nieskończoność. Dostęp do tekstów ma każdy zarejestrowany użytkownik – edycja nie jest ograniczona do znajomych głównego autora.

Ale Heekya to nie tylko opowiadania, ale także relacje z ciekawych wydarzeń. W przykładowym materiale prasowym deweloperzy serwisu opisali doświadczenia fikcyjnej pary, która wzięła ślub i opublikowała na stronie opis wesela – tekst, klipy dźwiękowe oraz filmiki. Inni goście dodawali swoje anegdoty, obserwacje czy materiały multimedialne.

Pomysłodawcą witryny jest David Adewumi, były redaktor bloga VentureBeat. Dziennikarz – biznesmen od dawna specjalizuje się w sieciowych narzędziach kolaboracyjnych. Dlatego też Heekya to obecnie jest z najbardziej elastycznych pod tym względem startupów.

Źródło: Mashable

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry