Helix Ventures Partners inwestuje w SerwisPrawa.pl

Helix Ventures Partners zainwestował pod koniec grudnia 2010 roku 1.500.000 zł w SerwisPrawa.pl, portal internetowy utworzony z myślą o wszystkich, którzy na co dzień potrzebują informacji oraz porad z zakresu prawa, a w szczególności jego obszarów dotyczących osób indywidualnych i przedsiębiorstw.


„HVP poszukuje projektów, które odznaczają się innowacyjnym modelem biznesowym. Serwis Prawa jest takim rozwiązaniem – dzięki kompleksowości usług jakie proponuje to jedyny taki projekt na rynku polskim.” – mówi Małgorzata Walczak, zarządzająca funduszem Helix Ventures Partners.

Helix Ventures Partners inwestuje w SerwisPrawa.pl 1

SerwisPrawa.pl jest marką nowoczesnej technologii pomagającą użytkownikom w poruszaniu się po skomplikowanym świecie przepisów prawa. Wspiera ich w rozwiązywaniu problemów, które pojawiają się w gąszczu przepisów prawa oraz udziela przydatnych wskazówek w zakresie projektowania umów cywilnoprawnych i innych dokumentów. Pomaga im także unikać sytuacji mogących być źródłem ryzyka. Portal od początku 2010 r. prężnie rozwija swoją działalność. Z serwisu internetowego o charakterze ogólno prawnym staje się portalem o dokładnie ukierunkowanych usługach i produktach dla wyodrębnionych segmentów klientów: kancelarii prawnych, adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych; aplikantów i studentów prawa; osób fizycznych; podmiotów gospodarczych (MSP). Inwestycja HVP pozwoli na budowę nowych produktów i usług dla poszczególnych grup klientów.

Spółka będzie rozwijana w oparciu o trzy filary: serwis prawny w modelu B2C, serwis prawny w modelu B2B oraz dedykowane aplikację Virtual Law Office. Firma planuje również budowę aktywnych kanałów sprzedaży, które zapewnią jej szybki i stabilny wzrost w dłuższym okresie czasu. Głównym kanałem sprzedażowym ma byd własne call center. Dodatkowo sprzedaż będą wspierać przedstawiciele terenowi. Firma planuje także integrację swoich usług z innymi partnerami, w obszarach gdzie może nieść to użyteczną synergię dla klienta.

„Tworząc SerwisPrawa.pl korzystaliśmy wyłącznie z własnego zaplecza. Bazowaliśmy na posiadanej wiedzy merytorycznej i obserwacji otoczenia biznesowego. W 2006 roku opieraliśmy model biznesowy wyłącznie o publikowanie treści prawnych za pośrednictwem Internetu. Obecnie portal został poszerzony o wiele innowacyjnych rozwiązań. Stale go modernizowaliśmy, wdrażając większość naszych pomysłów. Nieustannym zaangażowaniem w ten projekt, zbudowaliśmy sprawne i konkurencyjne przedsiębiorstwo. Podejmując różnego rodzaju działania zaobserwowaliśmy także, że w Polsce młodym prawnikom brakuje narzędzi do pracy, rozwoju i nauki. Pokolenie żyjące w erze Facebooka ma zupełnie inne potrzeby i oczekiwania. Naszą ambicją stało się zrewolucjonizowanie polskiego rynku prawniczego. Wsparcie ze strony Helix Ventures Partners ułatwi nam realizację tej strategii. Pozwali nam stworzyć wyjątkowo innowacyjny produkt, na który jako prawnik, z niecierpliwością czekam” – mówi Jarosław Olejarz współzałożyciel i pomysłodawca portalu SerwisPrawa.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry